Úrad pre verejné obstarávanie preveruje tender na technológiu tunela Višňové, dôvodom sú námietky proti podmienkam

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tunel Višňové
Výstavba tunela Višňové. Foto: www.facebook.com

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) preveruje postup Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s., (NDS) v tendri na dodanie technologického vybavenia tunela Višňové, vrátane informačného systému rozostavanej diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala.

Dôvodom sú námietky proti podmienkam v súťažných podkladoch alebo v iných dokumentoch verejného obstarávania. ÚVO o tom v stredu informoval vo Vestníku verejného obstarávania s tým, že konanie v tomto prípade sa začalo 10. februára.

Diaľničiari z tohto dôvodu pravdepodobne opäť predĺžia lehotu na predkladanie a otváranie ponúk. Aktuálny termín na ponuky zatiaľ zostáva 2. marca. Diaľničiari pôvodnú vlaňajšiu lehotu 25. októbra postupne zmenili už šesťkrát. Tender na zákazku s odhadovanou hodnotou 71,5 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty bol zverejnený začiatkom augusta 2022.

NDS vyhlásila obstarávanie na technológiu tunela a informačný systém samostatne popri pokračujúcom dokončovaní stavebnej časti úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala v dĺžke 13,5 kilometra, z toho tunel Višňové 7,5 kilometra. Aj pol roka po vyhlásení súťaže naďalej vysvetľovala veľa otázok záujemcov k podmienkam zákazky, zároveň riešila žiadosť o nápravu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Národná diaľničná spoločnosť (NDS)ÚVO Úrad pre verejné obstarávanie