Úrad pre verejné obstarávanie opäť preveruje postup diaľničiarov súvisiaci s tunelom Višňové

Tunel Višňové
Výstavba tunela Višňové. Foto: www.facebook.com

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) opäť preveruje postup Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s., (NDS) v tendri na dodanie technologického vybavenia tunela Višňové, vrátane informačného systému rozostavanej diaľnice D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala.

Preskúmanie úkonov

Dôvodom sú nové námietky proti podmienkam vo verejnom obstarávaní. Ako informoval úrad vo Vestníku verejného obstarávania, konanie o preskúmaní úkonov diaľničiarov začal 10. marca, na rozhodnutie má tridsať dní.

Úrad ešte nerozhodol o predošlých námietkach proti podmienkam v súťažných podkladoch alebo v iných dokumentoch, začal ich skúmať 10. februára a najnovšie oznámil, že posledný deň na rozhodnutie je 20. marca.

Diaľničiari musia opäť predĺžiť lehotu na predkladanie a otváranie ponúk v tendri.Pôvodnú vlaňajšiu lehotu 25. októbra postupne zmenili šesťkrát, naposledy na 2. marca, pričom nový termín zatiaľ nezverejnili.

Predlžovanie tendra

Tender na zákazku s odhadovanou hodnotou 71,5 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty bol zverejnený začiatkom augusta 2022.

NDS obstaráva technológiu tunela a informačný systém samostatne popri pokračujúcom dokončovaní stavebnej časti úseku D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala v dĺžke 13,5 kilometra, z toho tunel Višňové má 7,5 kilometra.

Aj pol roka po vyhlásení súťaže naďalej vysvetľovala množstvo otázok záujemcov k podmienkam zákazky, zároveň riešila žiadosti o nápravu. Predlžovanie tendra na technológiu tunela oddiali aj odovzdanie diaľničného úseku do užívania motoristom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosťÚVO Úrad pre verejné obstarávanie