Tvrdošín sa dočká obchvatu, výstavba R3 na Oravu bude financovaná zo štátneho rozpočtu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Obchvat odľahčí dopravu
Foto: ilustračné, SITA/Karol Slezáček

Stavebné práce na rýchlostnej ceste R3 na Orave v hodnote viac ako 62 miliónov eur sa začnú už čoskoro. Už vo štvrtok podpíšu príslušnú zmluvu o výstavbe úseku R3 Tvrdošín – Nižná.

Konzorcium spoločností Hochtief SK, Alpine Slovakia a Hydroekol Dolný Kubín postaví štvorkilometrový obchvat Tvrdošína v polovičnom profile za približne dva a pol roka. Výstavba bude financovaná zo štátneho rozpočtu. Informoval o tom v stredu prostredníctvom sociálnych sietí minister dopravy Andrej Doležal.

Rýchlostná cesta R3 z Tvrdošína do Nižnej odľahčí podľa ministra Doležala dopravu v meste Tvrdošín. Úsek dlhý 4,4 kilometra sa napája na existujúci obchvat Trstenej a vedie po ľavom brehu rieky Oravy.

Končí sa pred obcou Nižná pripojením na súčasnú cestu I/59 prostredníctvom privádzača Nižná a okružnej križovatky Nižná – sever. Tu sa napojí na pripravovanú stavbu rýchlostnej cesty R3 Nižná – Dlhá nad Oravou. Celá stavba zahŕňa 10 mostov na R3 a tri mosty mimo R3, dočasný most cez rieku Oravu a protihlukovú stenu dlhú 2 150 metrov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej Doležal
Firmy a inštitúcie Alpine SlovakiaHochtief SKMDV Ministerstvo dopravy a výstavby SR