Ryanair bude počas letnej sezóny lietať z Bratislavy na 22 linkách, novinkou je litovský Kaunas

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ryanair
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Letecká spoločnosť Ryanair bude počas tohtoročného letného letového poriadku od konca marca do záveru októbra prevádzkovať z Bratislavy a späť 22 liniek, vrátane nového spojenia do Kaunasu v Litve.

Zabezpečí viac ako 130 letov týždenne do a zo slovenskej metropoly s predpokladaným počtom približne milión pasažierov ročne, čo výrazne podporí cestovný ruch.

Očakávajú nárast pasažierov

Ako Ryanair tento týždeň ďalej informoval, očakáva nárast počtu pasažierov o 21 % oproti letnej letovej sezóne v roku 2022.

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Dušan Keketi privítal, že Ryanair sprístupňuje aj túto letnú letovú sezónu mnoho destinácií.

„Slováci sa tak vedia po celý rok dostať do populárneho Londýna, na celoročne obľúbenú Maltu či do tureckého Dalamanu, ktorý sa ako novinka z minulého roka osvedčil,“ uviedol šéf letiskovej spoločnosti.

Slováci môžu objavovať Pobaltie

Osobitne spomenul novú destináciu do litovského Kaunasu. „Toto pravidelné letecké spojenie tak umožní Slovákom objaviť nové miesta, akou je práve oblasť Pobaltia,“ dodal Keketi.

Ryanair bude mať na bratislavskom letisku umiestnené dve lietadlá v hodnote 200 miliónov USD, pričom poskytuje 60 pracovných miest priamo v letectve a viac ako 960 súvisiacich pozícií na letiskách v zahraničí aj v Bratislave.

Letný letový poriadok bude platiť od 26. marca do 28. októbra 2023.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dušan Keketi
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. ŠtefánikaRyanair