Rezidentské parkovanie ide od 8. apríla do ďalšej časti Trnavy, aj na sídlisko Na hlinách

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Parkovanie petrzalka.jpeg
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel
Tento článok pre vás načítala AI.

Mesto Trnava od pondelka 8. apríla spoplatní parkovanie v ďalšej rezidentskej zóne, ktorá má označenie R9. Do tejto zóny sú zaradené ulice Špačinská cesta, Jána Hajdóczyho, Námestie Jozefa Herdu, Prechodná, Jaderná, Okružná, Atómova, Veterná, Murgašova, Lichardova, Legionárska, Bučianska a sídlisko Na hlinách, ktoré je z pohľadu parkovania najhoršou lokalitou v Trnave.

Mesto Trnava tu pripravuje výstavbu parkovacieho domu, ktorý je aktuálne vo fáze projektovania. Za parkovanie v tejto lokalite sa bude platiť nonstop od pondelka do nedele počas celého dňa.

Karta Rezident zóny

Obyvatelia zóny R9, ktorí tu majú trvalý pobyt, majú podľa všeobecne záväzného nariadenia nárok na parkovaciu kartu s názvom Rezident zóny. Na prvé auto v domácnosti zaplatia za rok iba jedno euro, za druhé auto zaplatia ročne 99 eur. Sadzba za parkovanie pre nerezidentov je 1 euro na hodinu pri platbe cez aplikáciu a v parkovacom automate a 1,20 eura cez SMS. Vodiči si môžu kúpiť aj trojmesačné, šesťmesačné alebo ročné parkovacie karty,

Karta Rezident zóny okrem najlacnejšieho parkovania poskytuje aj možnosť uplatniť si kredit pre svoje návštevy v rozsahu 100 hodín za rok prostredníctvom webovej aplikácie datamesta.trnava.sk. Obyvatelia zóny, ktorí nemajú auto, môžu dostať za jedno euro kartu Návšteva zóny, s ktorou získajú 150 hodín parkovania pre svoje návštevy. Súčasťou zóny sú aj parkoviská s označením B, kde stojí hodina parkovania 60 centov. Vodiči ich nájdu na Oblúkovej, Okružnej a Poštovej ulici.

Všeobecne záväzné nariadenie

Trnava má prijaté všeobecne záväzné nariadenie, podľa ktorého má byť postupne spoplatnené parkovanie v celom meste. Proti tomu vznikla petícia za vyhlásenie miestneho referenda „o zrušení a odmietnutí súčasnej parkovacej politiky mesta Trnava“. Mestské zastupiteľstvo referendum s piatimi otázkami vyhlásilo, konalo sa 13. januára.

Zúčastnilo sa na ňom 30,4 percenta z 53 246 oprávnených voličov, referendum tak bolo neplatné. Napriek tomu vedenie mesta pripravuje zmenu nariadenia. Na stretnutiach s občanmi predstavitelia radnice deklarovali, že za parkovanie sa nebude platiť tam, kde nie je s parkovaním zásadný problém.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia