Pri Banskej Bystrici znova vypadli rýchliky, cestujúci musia počítať s ďalšími obmedzeniami

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vlak Banská Bystrica - Bratislava
Foto: FB, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Cestujúci využívajúci železničnú dopravu musia počítať aj tento týždeň s viacerými obmedzeniami. Tie už sú a budú pre úpravu infraštruktúry opäť pri Banskej Bystrici, ako aj v okolí Zlatých Moraviec či Hnúšte.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) za vlaky zaviedla náhradnú autobusovú dopravu a zároveň upozornila na očakávané meškanie vlakov doktnutých výlukou.

Nepôjde osem rýchlikov

Na úseku Banská Bystrica – Uľanka, ktorý je na trati Zvolen – Vrútky, od 15. do 19. apríla od rána počas šiestich hodín nepremáva osem rýchlikov Fatran. Ide o spoje na linke medzi Vrútkami a Zvolenom a v jednom prípade zo Žiliny do Zvolena.

Náhradná autobusová doprava je za vlaky s odchodmi z Uľanky smerom na Banskú Bystricu v dvojhodinových intervaloch o 7:14, 9:14, 11:14, 13:14 a opačne z Banskej Bystrice o 8:36, 10:36, 12:36, 14:36.

„Predpokladané meškanie vlakov dotknutých výlukou môže byť asi 25 minút. V prípade väčšieho meškania nie je zaručené čakanie prípojných vlakov,“ avizovala vopred ZSSK.

Náhradná doprava

Úsek Banská Bystrica – Uľanka má 12 kilometrov, celá trať Zvolen – Vrútky, vedúca cez Banskú Bystricu, Turčianske Teplice, Martin, je dlhá 96 kilometrov.

Výluka na úseku Zlaté Moravce – Vráble, v rámci trate Nové Zámky – Zlaté Moravce, sa 15., 17. a 19. apríla týka dvoch osobných vlakov. Jeden má odchod zo stanice Vráble 9:43 na linke z Nových Zámkov do Zlatých Moraviec, druhý zo Zlatých Moraviec má odchod 13:44 na trase do Šurian.

Náhradná doprava za tieto vlaky medzi Vrábľami a Zlatými Moravcami vedie cez Novú Ves nad Žitavou, Slepčany a Tesárske Mlyňany. Na úseku Zlaté Moravce – Šurany nepôjdu 16. a 18. apríla tiež dva osobné vlaky na uvedených linkách. Tieto spoje bežne odchádzajú zo Šurian do Zlatých Moraviec o 9:05 a opačne o 13:44.

Ohlásili aj meškania vlakov

Cestujúcim je k dispozícii náhradná doprava medzi oboma mestami s 15 zastávkami. Železničiari pre výluky avizovali meškanie dotknutých vlakov približne 15 minút. Úseky Zlaté Moravce – Vráble a Zlaté Moravce – Šurany majú 16 a 41 kilometrov, trať Nové Zámky – Zlaté Moravce má dĺžku 51 kilometrov.

Obmedzenia na železniciach sú v týchto dňoch aj na trati Brezno – Jesenské, vzťahujú sa na dva osobné vlaky na linke Jesenské – Tisovec a späť. Na úseku Rimavská Baňa – Hnúšťa sa to 15. a 16. apríla týka spojov s odchodom z Rimavskej Bane v smere na Hnúšťu o 9:44 a opačne o 9:59.

Náhradný autobus medzi Rimavskou Baňou a Hnúšťou ide cez Rimavské Brezovo. Medzi Hnúšťou a Tisovcom 17. až 19. apríla nepôjdu spoje s odchodom z Tisovca 9:37 a opačne z Hnúšte o 10:00.

Aj v týchto prípadoch železničiari predpokladali oneskorenie dotknutých vlakov v trvaní približne 15 minút. Úsek Rimavská Baňa – Hnúšťa má 8 kilometrov, úsek Hnúšťa – Tisovec 14 kilometrov, trať Brezno – Jesenské je dlhá 82 kilometrov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať