Práce na vyše 90-ročnom štrbskom moste pokročili. Zameriavajú sa na konštrukciu, tú musia odstraňovať vysokozdvižným žeriavom (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
štrbský most, rekonštrukcia.jpg
Práce na štrbskom moste pokročili, zamieravajú sa na konštrukciu. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Práce na rekonštrukcii mosta v podtatranskej obci Štrba pokročili. Zhotoviteľ sa v týchto dňoch zameriava na priečne a pozdĺžne rozrezávanie nosnej konštrukcie 92-ročného mosta na jednotlivé časti. Tie sa pre ich vysokú hmotnosť musia odstraňovať vysokozdvižným žeriavom.

Informovala o tom na sociálnej sieti Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja (PSK). V rámci prác zbúrajú pôvodný most a postavia úplne nový, kraj vyčlenil na rekonštrukciu viac ako 3,2 milióna eur.

Most vedie ponad železničnú trať medzi Svitom a Štrbou, je jedným z najstarších v kraji. Pre jeho rekonštrukciu je od polovice mája plne uzavretá cesta tretej triedy III/3060. Cestná premávka je odklonená do obce Lučivná.

„Po ukončení vyššie uvedených činností sa zhotoviteľ pustí do odstránenia podpernej konštrukcie spod starého mosta, založenia spodnej stavby nového mosta a následne aj do debnenia, vystužovania a betonáže opôr,“ načrtli ďalší postup krajskí cestári. Predpokladaný termín ukončenia stavebných prác je november 2024, dopravné obmedzenia preto potrvajú niekoľko mesiacov.

Stav mosta na ceste tretej triedy bol už veľmi zlý. Projekt Správy a údržby ciest PSK počíta nielen s jeho obnovou, ako aj časti cesty, ktorá tvorí spojnicu medzi Štrbou a Tatranskou Štrbou, ale aj vybudovaním chodníkov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja