Na Orave rátajte s výlukami na železnici, obmedzenia stopli vlaky na viacerých úsekoch

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vlak spoločnosti ZSSK.
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel
Tento článok pre vás načítala AI.

Vlaky na oravskej železničnej trati Kraľovany – Trstená jazdia tento týždeň s obmedzeniami. Pre výlukové práce na viacerých častiach medzi Dolným Kubínom a Trstenou ich počas niekoľkých dní nahrádza autobusová doprava.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) ju zabezpečila tradične miesto vlakov dotknutých úpravami infraštruktúry na jednotlivých úsekoch priebežne do štvrtka 13. júna. Cestujúci na Orave by mali počítať s možným meškaním vlakov.

Nešlo šesť vlakov

Pre výluku na 6-kilometrovom úseku Medzibrodie nad Oravou – Dolný Kubín v pondelok od rána v priebehu zhruba štyroch hodín nešlo šesť vlakov.

Cestujúci mohli využiť náhradnú dopravu medzi Medzibrodím nad Oravou a Dolným Kubínom s dvoma zastávkami medzi nimi v rámci okresného mesta. Aj v nasledujúcich troch dňoch sa obmedzenia budú týkať šiestich vlakov denne.

Na úseku Oravský Podzámok – Dolný Kubín, ktorý má 10 kilometrov, v utorok 11. júna nebudú premávať spoje s odchodmi z Oravského Podzámku smerom na Kraľovany každé dve hodiny o 8:38, 10:38, 12:38, opačne z Dolného Kubína na Trstenú v rovnakom intervale o 9., 11. a 13. hodine.

Náhradná preprava na trase Oravský Podzámok – Dolný Kubín zastaví medzi nimi na ďalších dvoch miestach v Dolnom Kubíne, v Medzibrodí nad Oravou nebude zastavovať.

Práce skončia vo štvrtok

V stredu 12. júna na 8-kilometrovom úseku Dlhá nad Oravou – Oravský Podzámok cestujúcich neodvezú vlaky, ktoré majú odchod z Oravského Podzámku do Trstenej 7:22, 9:21, 11:21 a z Dlhej nad Oravou spätne do Kraľovian 8:22, 10:22, 12:22.

Trasa náhradnej dopravy vedie popri železnici z Dlhej nad Oravou cez Sedliacku Dubovú, Hornú Lehotu, Dolnú Lehotu do Oravského Podzámku.

Napokon, táto séria výlukových prác na oravskej železnici skončí vo štvrtok 13. júna na 10-kilometrovom úseku Trstená – Nižná. Autobus nahradia vlaky s odchodmi z Trstenej 7:42, 9:42, 11:42 a opačne z Nižnej 8:01, 10:01, 12:01.

Trasa náhradnej dopravy medzi Trstenou a Nižnou prechádza cez Tvrdošín a jeho mestskú časť Krásna Hôrka.

Úsek Dolný Kubín – Oravský Podzámok – Dlhá nad Oravou má 18 kilometrov. Trať Kraľovany – Trstená má dĺžku 56 kilometrov, v Kraľovanoch sa napája na hlavnú trať Žilina – Košice.

Informácie o aktuálnych výlukách a iných obmedzeniach na železniciach sú zverejnené na https://www.zssk.sk/vyluky/.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať