Niektoré vlaky v okolí Trenčína a Kútov opäť nahradili autobusy, dôvodom sú práce na tratiach

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vlaky, vlak, vozeň
Foto: ilustračné, SITA/Alexandra Čunderlíková.
Tento článok pre vás načítala AI.

Plánované výluky obmedzili železničnú dopravu aj začiatkom tohto týždňa. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) z tohto dôvodu nasadila náhradnú autobusovú dopravu za vlaky napríklad aj na regionálnych tratiach Trenčín – Chynorany a Kúty – Skalica. Zároveň upozornila na predpokladané meškania vlakov dotknutých prácami na tratiach a náhradnou dopravou.

Pre úpravu infraštruktúry v pondelok dopoludnia vypadli dva osobné vlaky medzi Mníchovou Lehotou a Chynoranmi jazdiace na linke Trenčín – Chynorany a opačne. Cestujúci mali k dispozícii náhradnú dopravu medzi Trenčínom a Chynoranmi s jedenástimi medzizastávkami na trase, napríklad v Trenčianskej Turnej, Mníchovej Lehote či v Bánovciach nad Bebravou.

Senica – Kúty – Skalica

Trať Trenčín – Chynorany je dlhá 49 kilometrov, prepája hlavnú trať Bratislava – Žilina s traťou Nové Zámky – Prievidza. Obmedzenia na železniciach sú aj medzi Kútmi a Skalicou na Slovensku.

V pondelok na tejto trati nejde osem osobných vlakov premávajúcich na linke Senica – Kúty – Skalica. Týkalo sa to dvoch ranných spojov z Kútov a platí to aj pre ďalšie dva s odchodmi odtiaľ 16:02, 18:02. Opačne zo Skalice nešli ráno tiež dva spoje a popoludní nejdú ani tie s odchodmi 15:33, 17:33.

Vyše polhodinové meškanie

V utorok tam nepôjde šesť spojov, ktoré majú odchod zo Skalice 5:12, 7:03, 15:33 a z Kútov späť 6:02, 8:02, 16:02. Náhradný autobus medzi Kútmi a Skalicou zastavuje aj pred železničnými stanicami Gbely a Holíč nad Moravou, nestojí v Gbeloch na zastávke ani v Kopčanoch a Kátove.

ZSSK v súvislosti s výlukou avizovala meškanie vlakov asi 15 minút. Dva ranné spoje medzi Senicou a Skalicou podľa informácií na sociálnej sieti meškali z Holíča 35 minút a opačne v Gbeloch skoro 50 minút. Trať Kúty – Skalica je dlhá 26 kilometrov, počas odklonu náhradnou trasou tadiaľ jazdia aj medzištátne vlaky z Budapešti cez Bratislavu do Prahy a opačne.

Informácie o aktuálnych výlukách a iných obmedzeniach na železniciach sú zverejnené na https://www.zssk.sk/vyluky/.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko