Motoristi, pripravte sa na dopravné obmedzenia. Oprava diaľničného mosta pri Trnave sa začne po Veľkej noci

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Oprava mosta ma križovatke D1 a R1
Foto: FB, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) odštartuje komplexnú opravu 80 metrov dlhého mostu v križovatke diaľnice D1 a rýchlostnej cesty R1 pri Trnave až 6. apríla. Vyšla tak v ústrety motoristom a aby vplyv na plynulosť dopravy bol čo najnižší, opravné práce sa začnú po Veľkej noci.

Ako diaľničiari vo štvrtok informovali, počas prvých dní budú prebiehať prípravné práce na rozmiestnení dopravného značenia a označenia obchádzkovej trasy, následne od pondelka 8. apríla odštartuje rozsiahla rekonštrukcia mostu.

Komplexná oprava prichádza po štyroch dekádach a je nevyhnutná pre ďalšie dlhodobé a bezproblémové využívanie tohto mosta. Stavebné práce budú vykonávané aj v noci, sedem dní v týždni.

Dôležitá je ohľaduplnosť vodičov

Najskôr prebehnú opravy mostu v smere z Nitry do Trnavy. V rámci komplexnej opravy budú demontované zvodidlá a zábradlia, odstránená vozovka, rímsy, vyrovnávací betón spolu s izoláciou a mostné závery,“ uviedla NDS.

Na očistenú nosnú konštrukciu sa položí izolácia, mostné závery, odvodňovače, nový asfaltový koberec, nové rímsy, nové zvodidlá a mostné zábradlie. Realizácia je rozdelená do dvoch etáp, aby bol minimalizovaný dopad na plynulosť dopravy.

Motoristov žiadame o rešpektovanie dopravného značenia, dodržiavanie maximálnej povolenej rýchlosti a ohľaduplnú jazdu,“ poznamenali diaľničiari.

Prvá etapa opravy

Počas prvej etapy prejde opravou vonkajšia časť mosta. Doprava na moste ostane zachovaná v dvoch jazdných pruhoch pri stredovej rímse.

Uzavretý však bude pripájací pruh z diaľnice D1 na R1 v smere Bratislava – Trnava. Z tohto dôvodu bude doprava z D1 smerujúca do Trnavy presmerovaná po R1 smer Nitra,“ upozorňuje NDS.

V križovatke Vlčkovce navedie obchádzková trasa vozidlá ponad R1 späť na smer do Trnavy.

Druhá etapa opravy

Počas druhej etapy prác NDS opraví vnútornú časť mosta. Motoristom budú k dispozícii už dva opravené jazdné pruhy na vonkajšej časti. Zachované ostane aj odbočenie z R1 na D1 v smere Nitra – Bratislava.

V prípade, ak hlavná obchádzková trasa nebude kapacitne postačovať danému množstvu nákladnej dopravy, ako alternatívnu obchádzkovú trasu zriadime obchádzku po ceste I/61 v križovatke Senec, východ,“ priblížila NDS.

Ako dodala, v takomto prípade by alternatívnu obchádzkovú trasu mohli využívať len nákladné vozidlá s nosnosťou maximálne do 32 ton.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Národná diaľničná spoločnosť (NDS)