Letisko M. R. Štefánika v januári vybavilo takmer 70-tisíc cestujúcich, medziročne dvojnásobne viac

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Budova letiska M. R. Štefánika v Bratislave. Foto: www.facebook.com

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo v januári tohto roka na príletoch a odletoch 68 912 cestujúcich. V porovnaní s prvým mesiacom minulého roka je to viac o 94 %, oproti tomu istému mesiacu predpandemického roka 2019 bol počet pasažierov na úrovni 55 %.

Letisková spoločnosť o tom v stredu informovala s tým, že v januári zaznamenala 1 321 vzletov a pristátí, čo znamená medziročný nárast o 16 %.

„Medzi najpopulárnejšie destinácie v rámci pravidelnej dopravy sa zaradil na prvom mieste tradičný Londýn, po ňom nasleduje talianske Miláno a na treťom mieste je obľúbený Dublin,“ uviedla PR špecialistka bratislavského letiska Veronika Tóthová. „V charterovej doprave dominovali v januári exotické destinácie Salalah a Zanzibar,“ dodala. Najviac pasažierov v prvom tohtoročnom mesiaci prepravili leteckí dopravcovia Ryanair, Wizz Air a Smartwings.

Letisko v Bratislave v roku 2022 vybavilo viac ako 1,4 milióna cestujúcich. Po dvoch náročných rokoch pandémie to bolo takmer trojnásobne viac v porovnaní s rokom 2021, ale stále približne 60 % úrovne v rokoch 2018 a 2019, kedy bránami najväčšieho domáceho letiska prešlo 2,3 milióna pasažierov. Letisko vybavilo v roku 2020 405-tisíc a predvlani 480-tisíc pasažierov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Letisko M. R. ŠtefánikaRyanairSmartwingsWizz Air