Horný Smokovec má vďaka rekonštrukcii nové parkovacie miesta aj oddychovú zónu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Rekonštrukcia cesty Poprad - Starý Smokovec
Foto: ilustračné, SITA/Radoslav Maťaš
Tento článok pre vás načítala AI.

Nové parkovisko a oddychovú zónu priniesla rekonštrukcia na ceste 2. triedy v katastri obce Horný Smokovec v regióne Vysokých Tatier (okres Poprad). V rámci stavebných prác sa opravila aj vozovka otočiska zimnej údržby.

Dielo pre Prešovský samosprávny kraj (PSK) za takmer 180-tisíc eur bez DPH (216-tisíc eur s DPH) realizovala spoločnosť Eurovia SK, a.s. Košice. Investorom bola Správa a údržba ciest PSK.

Nadviazanie na už realizovanú minuloročnú rekonštrukciu

Ako informovala PR manažérka spoločnosti Eurovia SK Nikola Horizralová, stavebné práce nadviazali na už realizovanú minuloročnú rekonštrukciu vozovky na cestách II. aj III. triedy, ktorá odstránila zistené poruchy a nevyhovujúci technický stav vozoviek.

„Náš stavebný tím zabezpečil doplnenie rekonštrukcie o opravu miesta otočiska pre vozidlá zimnej údržby a modernizáciu starého odpočívadla,“ informovala Horizralová.

Práce na stavbe prebiehali od novembra minulého roka. Rozdelené boli do siedmich stavebných objektov. Primárnym objektom bola rekonštrukcia existujúceho odpočívadla, ktoré je napojené na cestu II/537. Na jeho vybudovanie bolo potrebné odstrániť existujúci povrch vozovky a nahradiť ho novou cestnou konštrukciou vrátane odvodnenia a bezpečnostných prvkov.

Potrebný priestor pre odpočinok vodičov

Na odpočívadle sa následne dobudovala aj oddychová zóna s vybavením, parkovacie miesta a doplnené zvislé a vodorovné dopravné značenie. Následne sa urobili stavebné úpravy vozovky na mieste otočiska pre vozidlá zimnej údržby.

„Zrealizovaním stavebných prác sa vybudoval potrebný priestor pre odpočinok vodičov s dostatočnou kapacitou odpočívadla a otočné miesto pre vozidlá zimnej údržby. Tieto zmeny prispejú ku komfortu všetkých účastníkov cestnej premávky a v zimnom období výrazne uľahčia údržbu tohto územia,“ dodala Horizralová.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja