Beliansky expres opäť vyrazí na trať. Cez víkendy bude jazdiť z Popradu do Poľska

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Beliansky expres
Tento článok pre vás načítala AI.

Opäť po roku vyrazí na trať Beliansky expres, ide o letné vlakové spojenie z Popradu do poľskej Muszyny. Jeho prvá jazda sa uskutoční už v sobotu 1. júna. Vlaky budú jazdiť v soboty a nedele dvakrát denne do 1. septembra.

Informovala o tom hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja Daša Jeleňová. Sezónny cezhraničný spoj s Muszynou obnovili v roku 2019 po takmer deviatich rokoch prestávky. Cieľom bolo zjednodušiť cestovanie, podporiť regióny a cestovný ruch.

Jazdiť bude cez víkend

Vlaky z Popradu budú odchádzať každú sobotu a nedeľu o 7:29 a 15:29, príchod do Muszyny je naplánovaný na 9:10 a 17:09. Opačným smerom, z Muszyny na Slovensko, budú vlaky vyrážať o 10:01 a 18:01 hod. Okrem Popradu zastavia aj na medzistaniciach, a to v Plavči, Starej Ľubovni, Podolínci, Spišskej Belej, Kežmarku i v Studenom Potoku.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Beliansky expres umožňuje turistom vydať sa spoznávať slovensko-poľské pohraničie. Cieľovou stanicou je spomínané kúpeľné mesto Muszyna, ktoré je známe svojimi starobylými pamiatkami, množstvom atrakcií a liečivými prameňmi. V Muszyne sú zabezpečené nadväzné prípojné vlaky do poľskej Krynice. Vo vlaku je možné prepravovať aj bicykle.

Zavedené budú aj regionálne autobusy

„Od 1. júla tohto roka budú zavedené regionálne autobusy s možnosťou prepravy bicyklov na trase Stará Ľubovňa – Haligovce – Lesnica ,“ avizovala Jeleňová.

Novinkou v rámci cezhraničnej dopravy v rámci Tatier je aj nové medzinárodné autobusové spojenie na trase Nový Targ – Starý Smokovec, ktorú zaviedol poľský dopravca. Autobusy premávajú len počas víkendov a sviatkov, odchody majú dvakrát denne v oboch smeroch, pričom cesta trvá hodinu a pol.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Daša Jeleňová