Diaľničný Prístavný most bude cez víkend čiastočne uzavretý, NDS vymení mostný záver

Prístavný most
Tento článok pre vás načítala AI.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) upozornila vodičov na čiastočnú uzáveru na diaľničnom Prístavnom moste na D1 v Bratislave. A to od piatka 8. decembra od 22:00 do nedele 10. decembra do 22:00.

Obchádzkové trasy

Najbližší víkend budú diaľničiari na moste vymieňať mostný záver, z technologických dôvodov musia práce vykonať v jednej etape.

Doprava bude vylúčená na ľavom moste v ľavom jazdnom pruhu v smere do Petržalky, obmedzenie sa týka úseku diaľnice v dĺžke 5,5 kilometra.

„Doprava v ľavom jazdnom páse (smer Petržalka) bude vedená po obchádzkových trasách – z D1 výjazd Bajkalská/Komárno po Prístavnej ulici cez most Apollo na cestu I/2, alternatívne z D1 výjazd Bajkalská/Komárno po R7 na D4 smer Viedeň a potom na D2 smer Bratislava,“ oznámila na sociálnej sieti NDS.

Pravé jazdné pásmo bude bez obmedzenia

Doprava v pravom jazdnom páse počas trvania čiastočnej uzávierky diaľnice D1 smer Trnava bude bez obmedzení.

„Pôvodný priestor mostného záveru je aktuálne prekrytý oceľovou platňou s asfaltovými nábehmi. Počas prác sa zruší prekrytie mostného záveru a nový mostný záver bude osadený do svojej pozície,“ priblížili diaľničiari.

Nasledovať bude vyfrézovaná a zaasfaltovaná priľahlá vozovka do pôvodnej nivelety mosta. Minulý víkend, kedy boli práce na Prístavnom moste pôvodne naplánované, nebolo vhodné počasie. NDS sa vodičom za čiastočne znížený komfort ospravedlňuje.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NDS Národná diaľničná spoločnosť