Nasadenie elitných ruských jednotiek na obranu je znamením, že niečo nie je v poriadku

Ukrajina, vojaci
Ukrajinskí vojaci na frontovej línie v Záporožskej oblasti. Sobota, 1. júl, 2023. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Ruská armáda nasadzuje v Záporožskej oblasti svoje najlepšie jednotky, vytvorené skôr pre ofenzívu, na bránenie okupovaných území. Referuje o tom web news.sky.com s odvolaním sa na hovorcu tavrijských ozbrojených síl Oleksandra Štupuna.

Prvá a druhá obranná línia

Ukrajinské sily v uplynulom období prelomili prvú ruskú obrannú líniu, na ktorú okupanti vynaložili 60 % času a prostriedkov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa veliteľa tavrijskej operatívno-strategickej skupiny síl Oleksandra Tarnavského sú momentálne Ukrajinci medzi prvou a druhou obrannou líniou. Je tu „menej mínových polí“, ale „netreba si myslieť, že bude ľahké ich dobyť“, povedal Štupun.

Prelomenie mínovej bariéry

Potvrdil správy Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) Rusko premiestňuje elitné výsadkové jednotky na obranu oblasti „Toto je ich elitný počet, takže ak už používajú svoju takzvanú elitu v obranných bojoch, potom s nimi niečo nie je v poriadku,“ povedal Štupun.

Tarnavskij pre The Guardian povedal, že odmínovanie regiónu na začiatku protiofenzívy trvalo dlhšie, než sa očakávalo, ale po prelomení mínovej bariéry je optimista. „Skôr či neskôr Rusom dôjdu všetci najlepší vojaci. To nám dá impulz útočiť viac a rýchlejšie,“ skonštatoval ukrajinský veliteľ.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ISW Inštitút pre štúdium vojny