Naša pomoc Ukrajine je historickým testom a je dôležité udržať solidaritu vo vnútri Európskej únie, vyjadril sa Korčok

Ivan Korčok so šéfom rakúskej diplomacie Alexandrom Schallenbergon a s viceprezidentom Open Society Foundations Alexandrom G. Sorosom

Naša pomoc Ukrajine v jej zápase o prežitie je historickým testom, od ktorého závisí budúcnosť Európy. Na medzinárodnej konferencii European Forum v Alpbachu v Rakúsku to povedal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok (nom. SaS).

Geopolitická pozícia Európy je posilnená

Na stretnutí v Alpbachu sa minister Korčok zúčastnil na pozvanie svojho rakúskeho partnera Alexandra Schallenberga.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa ministra Korčoka vstupujeme do zložitého obdobia neistoty a nestability v bezpečnostnej, hospodárskej či energetickej oblasti.

To, či tieto výzvy zvládneme, do veľkej miery závisí od toho, či sa nám podarí si jednotu a solidaritu vo vnútri Európskej únie udržať. Dnes je tomu pol roka od rozpútania vojny Ruskou federáciou. To, že sme boli schopní reagovať jednotne a solidárne, posilňuje geopolitickú pozíciu Európy a dáva nám nádej v obnovu medzinárodného poriadku,“ zdôraznil Korčok.

Stretlo sa viacero štátnikov

Na okraj konferencie sa Ivan Korčok v regionálnom Slavkovskom formáte (S3) stretol so svojím českým partnerom Janom Lipavským a rakúskym ministrom Alexandrom Schallenbergom.

Na Európskom fóre Alpbach s vyše 75-ročnou tradíciou sa aj v tomto roku zúčastnili viacerí ďalší zahraniční štátnici a zástupcovia občianskej spoločnosti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander SchallenbergIvan KorčokJán Lipavský
Firmy a inštitúcie Európska úniaSaS Sloboda a Solidarita