NAKA v súvislosti s akciou Chikara 2 obvinila 16 ľudí, je medzi nimi aj aktívny policajný funkcionár

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry zadržali v stredu 16. septembra v rámci akcie „Contract“ dve osoby.
Foto: ilustračné, www.facebook.com

V stredu v skorých ranných hodinách na území Bratislavského, Trnavského a Žilinského kraja vykonali príslušníci odboru Západ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) policajnú akciu s krycím názvom Chikara 2.

Obvinili 16 osôb

Ako polícia informuje na sociálnej sieti, obvinili spolu 16 osôb, pričom niektoré z viacerých trestných činov súbežne.

Konkrétne čelí 14 osôb obvineniu zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, štyri osoby zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, dve osoby zo zločinu prijímania úplatku, dve aj z prečinu podplácania.

Hrubý nátlak a vydieranie

Jedna osoba je obvinená aj zo zločinu hrubého nátlaku v štádiu prípravy a jedna osoba aj zo zločinu vydierania.

„Počas policajnej akcie bolo celkovo zadržaných 10 obvinených osôb, pričom pri jednej zo zadržaných osôb ide o činného príslušníka Policajného zboru – riadiaceho funkcionára zaradeného na Okresnom riaditeľstve Policajného zboru v Trnave,“ uviedla polícia.

Taktiež bol podľa nich zadržaný aj jeden bývalý príslušník polície, v súčasnosti zaradený v riadiacej funkcii na Centre podpory Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave. Aktuálne sa podľa polície v danej veci vykonávajú zaisťovacie úkony ako domové prehliadky a prehliadky iných priestorov a pozemkov, po čom budú vykonávané výsluchy zadržaných obvinených.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra