Najpredávanejším albumom v USA je Recovery od Eminema

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Eminem
Najpredávanejším albumom v USA bol v roku 2010 Recovery od Eminema Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 6. januára (WEBNOVINY) – Eminemov album Recovery je najpredávanejším albumom v USA v roku 2010. Podľa štatistickej spoločnosti Nielsen SoundScan rapper predal 3,42 miliónov kópií nahrávky. Ide o prvého hudobníka, ktorý sa od zverejňovania výročného rebríčka predajnosti albumov SoundScan dostal dvakrát na jeho vrchol. V roku 2002 sa stala jednotkou „štúdiovka“ The Eminem Show, z ktorej sa predalo 7,61 milióna kópií.

Druhú priečku obsadila americká country skupina Lady Antebellum s druhým štúdiovým albumom Need You Now (3,09 milióna predaných kópií). Na trojke je 21-ročná country hviezda Taylor Swift s treťou nahrávkou Speak Now (2,69 milióna predaných kópií). Štvrtým je album My World 2.0 kanadskej popovej senzácie Justina Biebera (2,32 milióna predaných kópií) a prvú päťku uzatvára britská hviezda Susan Boyle s nahrávkou The Gift (1,85 milióna predaných kópií).

Eminem – Not Afraid

Najsťahovanejším singlom v USA bola v roku 2010 skladba California Gurls (4,4 milióna stiahnutí) od Katy Perry, nasleduje pieseň americkej rockovej skupiny Train Hey Soul Sister (4,31 milióna stiahnutí). Eminem mal úspech nielen so svojím albumom, ale aj so singlami. V prvej desiatke najsťahovanejších má hneď dva – Love The Way You Lie na treťom mieste (4,25 milióna stiahnutí) a Not Afraid na siedmom (3,4 milióna stiahnutí). Dvakrát je v desiatke aj britský spevák Taio Cruz s hitom Dynamite na štvorke (4,01 milióna stiahnutí) a Break Your Heart na deviatke (3,2 milióna stiahnutí). Do top 10 sa dostali ešte single Airplanes od rappera B.o.B a speváčky Hayley Williams na piatom mieste (4 milióny stiahnutí), OMG od Ushera a will.i.ama na šestke (3,8 milióna stiahnutí), Just the Way You Are Bruna Marsa na osmičke (3,3 milióna stiahnutí) a Need You Now kapely Lady Antebellum na desiatej priečke (3,18 milióna stiahnutí).

Katy Perry feat Snoop Dogg – California Gurls

Informácie zverejnila webová stránka news.bbc.co.uk.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe EminemKaty PerrySnoop Dogg