Na USA sa valí hurikán Florence, štát Maryland je pripravený na katastrofické záplavy

Hurikán Florence
Foto: NASA via AP.

ATLANTA 11. septembra (WebNoviny.sk) – Guvernér amerického štátu Maryland vyhlásil núdzový stav v súvislosti so záplavami v dôsledku hurikánu Florence.

Najviac ohrozené oblasti

Larry Hogan tak urobil v pondelok na tlačovej konferencii s tým, že stále existuje neistota, akým smerom sa bude hurikán presúvať, no štátne úrady sú pripravené na „historické, katastrofické a život ohrozujúce záplavy v Marylande“.

Vyjadril sa tiež, že vyhlásenie núdzového stavu je krok, ako sa uistiť, že všetky záchranné zložky budú v prípade potreby pripravené zasiahnuť. Podľa guvernéra sú najviac ohrozené pobrežné a nízko položené oblasti.

Na situáciu reagoval aj Trump

Stav núdze pritom v pondelok vyhlásil aj starosta mesta Richmond v štáte Virginia, kde, rovnako ako v Južnej a Severnej Karolíne, už nariadili evakuáciu obyvateľov.

Hurikán sprevádza vietor s rýchlosťou 220 kilometrov za hodinu, pričom podľa meteorológov v utorok zrejme zosilnie. Na situáciu reagoval aj prezident Donald Trump. „Prosím, buďte pripravení, opatrní a v bezpečí,“ uviedol v pondelok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

 

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Trump