Na diaľnici D2 v smere z Rajky začalo horieť auto a cesta je neprejazdná (foto+video)

Požiar auta, D2
Auto sa nachádzalo vo vysokom štádiu horenia. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 6. mája 2022, 15:50

Na diaľnici D2 v smere z maďarskej Rajky do Bratislavy horí vozidlo, úsek je neprejazdný.

Ako informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, bratislavskí hasiči zasahujú pri požiari osobného motorového vozidla, približne dva kilometre od hraničného priechodu. Po príchode hasičov sa podľa Križanovej auto nachádzalo vo vysokom štádiu horenia, nikto sa nezranil.

„Na mieste zasahujú profesionáli z hasičskej stanice v Petržalke, momentálne pracujú na likvidácii požiaru,“ uviedla s tým, že diaľnica je v tomto úseku uzavretá.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Požiar auta, D2

Horiacu dodávku nedokázal uhasiť

V piatok dopoludnia horela dodávka aj v Tatranskej Lomnici. Na mieste bola polícia, ktorá regulovala dopravu. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa prešovskej polície Jana Ligdayová, vodičom dodávky bol 52-ročný muž z Lendaku (okr. Kežmarok).

Ten uviedol, že už počas jazdy cítil v kabíne nepríjemný zápach, preto s vozidlom zastavil. Keď z neho vystúpil a otvoril prednú časť kapoty, začali z nej šľahať plamene. Auto sa preto snažil uhasiť hasiacim prístrojom, avšak neúspešne. Podľa hovorkyne polície sa pri požiari nezranil a cudzie zavinenie samotný vodič na mieste vylúčil.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom