Muž palicou na smrť ubil psa. Aký trest hrozí za týranie zvierat?

Muž, zatknutie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Polícia obvinila 36-ročného muža, ktorý na smrť ubil psa. Vyšetrovateľ Enviropolície oddelenia Nitra odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality obvinil 36-ročného R. L. z okresu Komárno za prečin týranie zvierat.

Ako informuje v tlačovej správe hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Bárdyová, muž vlani v júli neskoro večer na dvore rodinného domu v obci v Komárňanskom okrese chytil za zadné behy psa stredného vzrastu, zdvihol ho do výšky a drevenou palicou ho opakovane bil po chrbte a hlave, až kým nedošlo k jeho usmrteniu.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, že akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním v zmysle zákona o veterinárnej starostlivosti.

V prípade, že osoba týra zviera, hoci bola za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutá, alebo za taký čin bola v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch odsúdená, alebo týra zviera zvlášť krutým a surovým spôsobom, alebo utýra zviera, je takéto konanie považované za trestný čin a môže byť potrestaná odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha vyššie uvedený čin na viacerých zvieratách, alebo verejne na mieste prístupnom verejnosti, alebo na zvierati osobitne chránenom zákonom, alebo závažnejším spôsobom konania,“ uviedla na záver Bárdyová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa Bárdyová
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR