Munícia zo Západu prichádza Ukrajincom na front „po kvapkách“, Rusi majú stále výhodu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ukrajinskí vojaci, vojna na Ukrajine
Ukrajinskí príslušníci 28. samostatnej mechanizovanej brigády strieľajú z 122 mm mínometu smerom k ruským pozíciám na frontovej línii neďaleko Bachmutu v Doneckej oblasti na Ukrajine. Foto: archívne, SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Delostrelecká munícia, ktorú Ukrajine dodávajú západné krajiny, začala prichádzať k ukrajinským vojakom na frontových pozíciách, hoci v nedostatočných množstvách. Ako informuje web Ukrajinská pravda, uviedol to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Inštitút cituje vyjadrenie ukrajinského vojaka pre estónskeho vysielateľa ERR, podľa ktorého Západom poskytovaná munícia začala na front prichádzať „po kvapkách“ a ešte neprichádza vo veľkom rozsahu. Dodal, že ruskí vojaci stále majú v munícii „významnú výhodu“.

Podľa hodnotenia ISW situáciu na fronte stále charakterizuje to, že „ruské sily sa snažia dosiahnuť takticky a operačne významné zisky predtým, ako americká vojenská pomoc príde ukrajinským vojakom na frontovej línii vo veľkom rozsahu“. Inštitút dodal, že bude nejaký čas trvať, kým prvé dodané zbrane dosiahnu taktický a operačný vplyv.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ISW Inštitút pre štúdium vojny