MS v zjazdovom lyžovaní 2027 by sa mohli konať v Andorre, miništát je jedným z uchádzačov

Dominik Paris
Foto: ilustračné, SITA/AP

Medzinárodná lyžiarska federácia oficiálne zaznamenala štyroch uchádzačov o majstrovstvá sveta v alpských lyžiarskych disciplínach v roku 2027. Do uzávierky prihlášok 1. mája si ju podali švajčiarska Crans Montana, nemecký Garmisch-Partenkirchen, andorrský Soldeu a nórsky Narvik.

Najbližší šampionát vo Francúzsku

Jediným kandidátom svetového šampionátu o šesť rokov v severských lyžiarskych disciplínach je švédsky Falun. Rovnako nemecký Oberstdorf sa ako jediný uchádza o majstrovstvá sveta v letoch na lyžiach 2026. Informoval o tom aj portál ORF.

Najbližší svetový šampionát v zjazdovom lyžovaní sa bude konať v roku 2023 vo francúzskych strediskách Courchevel a Méribel, o ďalšie dva roky sa svetová zjazdárska špička stretne v rakúskom Saalbachu.

Vlhová má dve striebra z Cortiny

Tohtoročný svetový šampionát bol v talianskej Cortine d’Ampezzo a Slovenka Petra Vlhová na ňom vybojovala dve strieborné medaily v alpskej kombinácii a slalome.

Čo sa týka šampionátu v severských, čiže klasických disciplínach, v roku 2023 ho bude hostiť slovinská Planica v roku 2025 nórsky Trondheim.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Medzinárodná lyžiarska federácia FIS