Servisman Machytka odmietol Vlhovú a dal prednosť Ledeckej, tvrdia Taliani

Ledecká, Vlhová
Petra Vlhová (vľavo) a Ester Ledecká (vpravo). Foto: koláž WBN, SITA

Rakúšan Franz Gamper bude v novej sezóne už na plný úväzok trénerom najlepšej českej lyžiarky Ester Ledeckej.

V trénerskom štábe členky užšej svetovej špičky v rýchlostných disciplínach zostáva aj jej doterajší hlavný tréner Tomáš Bank a tiež fyzioterapeut Michal Lešák a servisman Miloš Machytka.

„Machytka odmietol ponuku víťazky Svetového pohára Petry Vlhovej a zostáva pri Ledeckej,“ napísal taliansky športový web NeveItalia.it.

Spolupráca na plný úväzok

Čo sa týka trénera Gampera, taliansky zdroj informuje o jeho obrovských skúsenostiach s hviezdami svetového lyžovania vrátane Talianov Alberta Tombu či Deborah Compagnoniovej. Trénoval taliansku, kanadskú, nemeckú aj švajčiarsku reprezentáciu, ale najväčšie úspechy žal s Nórmi.

Za svoje medaily mu vďačia zjazdárske esá nedávnej minulosti Aksel Lund Svinal a Kjetil Jansrud a popri nich vyrástol víťaz vlaňajšieho ročníka Svetového pohára Aleksander Aamodt Kilde.

„Gamper a Ledecká spolupracovali už aj v minulej sezóne, ale v tej ďalšej to už bude na plný úväzok. Okrem olympijského vrcholu v Pekingu sa zrejme zamerajú aj na úspech vo Svetovom pohári v zjazde,“ uviedol taliansky web.

Medaily z MS sa Ledecká nedočkala

Držiteľka olympijskej zlatej medaily v super G z kórejského Pjongčangu 2018 Ester Ledecká už roky úspešne kombinuje zjazdové lyžovanie so snoubordingom. Uplynulá sezóna jej síce priniesla víťazstvo aj druhé miesto v pretekoch SP v super G a zjazde, ale medaily z majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní sa nedočkala.

V talianskej Cortine d’Ampezzo skončila dvakrát štvrtá, keď jej k cenným kovom chýbalo šesť, resp. sedem stotín sekundy. Na snoubordových MS v slovinskej Rogle mala rovnako oprávnene medailové ambície, ale pre pád na tréningu sa tam vôbec nepredstavila.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aleksander Aamodt KildeEster LedeckáPetra Vlhová