MS v hokeji do 20 rokov: Slovensko viedlo nad Nemeckom 2:1 aj 3:2, ale nakoniec tesne prehralo (video+foto)

MS v hokeji do 20 rokov, Slovensko - Nemecko, Edmonton, Šimon Latkóczy
Zákrok slovenského brankára Šimona Latkóczyho po zakončení nemeckého útočníka Johna Peterku počas zápasu A-skupiny na MS v hokeji do 20 rokov. Edmonton (Rogers Place), 28. december 2020. Foto: archívne, Jason Franson/The Canadian Press via AP.
  • aktualizované 29. decembra 9:36

Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom treťom zápase na juniorskom svetovom šampionáte v Edmontone s Nemeckom 3:4 po predĺžení.

V súboji plnom zvratom prehrával slovenský výber od 6. minúty gólom Tima Stützleho, ale ešte v prvej tretine vyrovnal v oslabení Michal Mrázik. Rozhodcovia nepostrehli, že Slováci v tomto prípade skórovali z jasného postavenia mimo hry.

Viac o téme: MS v hokeji do 20 rokov

V úvode druhej časti poslal tím SR do vedenia Oleksij Myklucha. Neskôr síce vyrovnal na 2:2 opäť Stützle, ale druhý gól v zápase zaznamenal aj Mrázik, obaja sa presadili v presilovke. Po druhej tretine bol stav nerozhodný 3:3, keďže 46 sekúnd pred druhou sirénou vyrovnal v početnej výhode Florian Elias.

V tretej dvadsaťminútovke gól nepadol a bod navyše pre Nemcov zariadil obranca Mario Zimmermann pri vylúčení Mykluchu. Najlepšími hráčmi duelu v Rogers Place boli obranca Dávid Mudrák a brankár Florian Bugl.

Mrázik venoval góly zosnulému dedkovi

Mladí Slováci si v súboji s Nemcami trúfali na viac a so ziskom bodu neboli spokojní, aj keď im zariadil postup do štvrťfinále.

„Z dnešného duelu sme chceli tri body, takže prehra je sklamaním,“ komentoval tretí duel na šampionát dvojgólový strelec Mrázik. Nemecký tím opäť nastúpil iba so štrnástimi korčuliarmi – deviatimi útočníkmi a piatimi obrancami.

Pondelkové dva presné zásahy Mrázik venoval svojmu starému otcovi do neba. „Zomrel pred pár týždňami a bol môj veľký fanúšik,“ komentoval podľa iihf.com Mrázik svoje gesto po prvom zásahu, keď si po ňom pobozkal rukavicu a nasmeroval ju nahor.

Slovensko si zahrá vo štvrťfinále

Zverenci trénera Róberta Petrovického majú na konte štyri body, keďže vo svojom úvodnom dueli tesne zdolali Švajčiarov 1:0 a v nedeľu potrápili domácu reprezentáciu, s ktorou prehrali iba 1:3.

Aj napriek prehre s Nemcami majú istotu postupu do vyraďovacej časti, v tabuľke A-skupiny už nemôžu skončiť horšie ako na 4. priečke. Aktuálne patrí Slovákom tretia priečka, keď z troch duelov nazbierali 4 body. Nemci po prehrách s Fínmi (3:5) a debakli 2:16 s Kanaďanmi získali svoje prvé dva body na turnaji

Posledným súperom mladých Slovákov v A-skupine budú ešte rovesníci z Fínska, tento zápas je na programe 30. decembra od 20.00 SEČ. Do štvrťfinále postúpia z oboch skupín po štyri najlepšie výbery, tímy na piatych miestach nevypadnú o úroveň nižšie, keďže v tejto sezóne sa turnaje nižších úrovní neuskutočnia.

MS v hokeji do 20 rokov

• A-skupina

Slovensko – Nemecko 3:4 po predĺžení (1:1, 2:2, 0:0 – 0:1)

• Edmonton (Rogers Place)

Góly:
5:39 – 0:1 T. Stützle (F. Elias, S. Gnyp)

Vylúčenia:
8:08 O. Myklucha – 2 min. (hra so zdvihnutou hokejkou)
26:39 D. Jendek – 2 min. (držanie)
29:04 M. Zimmermann – 2 min. (podrazenie)
31:22 Nemecko – 2 min. (veľa hráčov na ľade)
33:44 J. Münzenberger – 2 min. (podrazenie)
35:13 O. Myklucha – 2 min. (nedovolené bránenie)
37:18 M. Mrázik – 2 min. (nedovolené bránenie)
39:18 Š. Bečár – 2 min. (hra so zdvihnutou hokejkou)
44:25 Š. Jellúš – 2 min. (hákovanie)
62:28 O. Myklucha – 2 min. (hákovanie)

strely na bránu: 23:27, vylúčenia: 6:3 na 2 min., presilovky: 1:3, oslabenia: 1:0, rozhodcovia: M. Menitti, B. Roeland – B. Mackey, T. Wyonzek (všetci Kan.)

Slovensko: Latkóczy – Mudrák, Golian, Bečár, Kňažko, Nemec, Stacha, Turan, Petrovický – Mrázik, Jellúš, Faith – Chromiak, Kašlík, Slafkovský – Myklukha, Sojka, Jedlička – Kolenič, Eliáš, Jendek
Nemecko: Bugl – Gnyp, Glötzl, Zimmermann, Münzenberger, Raabe – Chrobot, Dubé, Alberg – Elias, Stützle, Peterka – Volek, Schumacher, Henriquez-Morales

MS v hokeji do 20 rokov, Slovensko - Nemecko, Edmonton, Oleksiy Myklukha
Slovenský útočník Oleksiy Myklukha prenáva nemeckého gólmana Floriana Bugleho (29) počas zápasu A-skupiny na MS v hokeji do 20 rokov. Edmonton (Rogers Place), 28. december 2020. Foto: Jason Franson/The Canadian Press via AP.
MS v hokeji do 20 rokov, Slovensko - Nemecko, Edmonton
Nemecký útočník Tim Stützle (8) sa so spoluhráčmi teší zo svojho gólu v sieti Slovenska počas zápasu A-skupiny na MS v hokeji do 20 rokov. Edmonton (Rogers Place), 28. december 2020. Foto: Jason Franson/The Canadian Press via AP.
MS v hokeji do 20 rokov, Slovensko - Nemecko, Edmonton, Michal Mrázik
Nemecký obranca Maximilian Glotzl a slovenský útočník Michal Mrázik počas zápasu A-skupiny na MS v hokeji do 20 rokov. Edmonton (Rogers Place), 28. december 2020. Foto: Jason Franson/The Canadian Press via AP.