Slovensko môže rátať s troma ďalšími posilami zo zámoria pre blížiace sa hokejové majstrovstvá sveta vo Švajčiarsku.
K reprezentácii sa pripoja útočníci Filip Mešár, Martin Chromiak a obranca Jozef Viliam Kmec, ktorí pôsobia v nižšej zámorskej súťaži AHL. O ich príchode informoval generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan na sociálnej platforme X.

Gólový návrat Slafkovského a Caufielda a suverénny Montreal vedie v sérii nad Buffalom 2:1 - VIDEO
Ako je známe Chromiak (Ontario Reign), Mešár (Laval Rocket) aj Kmec (Henderson Silver Knights) počas víkendu ukončili klubovú sezónu v zámorí, keďže ich tímy zhodne vypadli z play-off AHL.
Najlepšia sezóna v AHL
Z tria mladíkov má za sebou najlepšiu a zrejme aj životnú sezónu Chromiak. Dvadsaťtriročný útočník v základnej časti AHL odohral 71 zápasov, v ktorých nazbieral 56 bodov za 28 gólov a 28 asistencií. V piatich zápasoch play-off pridal jeden gól. Pred štyrmi rokmi Chromiak nazbieral dokonca 86 bodov, ale to bolo ešte v juniorskej OHL.
Chromiak na tretie MS
Zatiaľ čo Mešár a Kmec ešte nereprezentovali v A-tíme Slovenska na majstrovstvách sveta, Chromiak má za sebou už dva „áčkové“ šampionáty. V roku 2023 nechýbal ako nováčik v lotyšskej Rige a vlani vo švédskom Štokholme. V oboch prípadoch strelil po jednom góle.

Príprava na MS nebola ideálna výsledkovo ani herne. Országh: Drobnosti musíme zvládať lepšie - VIDEO
Mešár už v utorok
„Po expresnom spojení do zámoria všetci traja okamžite potvrdili obrovský záujem prísť reprezentovať, čomu sa veľmi tešíme. Vďaka efektivite a maximálnej ochote zo strany každého hráča sa podarilo dosiahnuť, že Filip Mešár sa k tímu Slovenska pripojí už dnes, Martin Chromiak zajtra a Viliam Kmec vo štvrtok po prílete do Švajčiarska,“ informoval oficiálny web SZĽH Hockey Slovakia.
