Mladíci na motorke blízko Hlohovca utekali pred policajtmi, skončili v kríkoch (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Polícia, Trnava, Hlohovec
Tento článok pre vás načítala AI.

Motorku bez evidenčných čísel, ale s tromi mladými pasažiermi, si všimli v sobotu podvečer policajti na ceste medzi Hlohovcom a Dolným Trhovišťom. Výzvy policajtov na zastavenie vodič motorky nerešpektoval a začal nebezpečne unikať.

Niekoľkokrát prešiel do protismeru

„Počas jazdy mladík niekoľkokrát prešiel v neprehľadných zákrutách do protismeru. Po pár kilometroch vodič zišiel z cesty a všetci traja skončili aj s motorkou v kríkoch. Našťastie sa nikto nezranil,“ informovala trnavská policajná hovorkyňa Zlatica Antalová s tým, že motorku šoféroval 16-ročný mladík bez vodičského preukazu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Jeho 14- a 15-roční spolujazdci, ktorí na motorke vôbec nemali čo sedieť, dokonca jazdili bez prilieb. Policajti mladého vodiča oznámili príslušnému dopravnému inšpektorátu, ktorý ho za viaceré porušenia dopravných pravidiel bude riešiť v správnom konaní.

Za jazdu dostal pokutu

Ako mladistvému môže hroziť pokuta 300 eur, prípadne zákaz činnosti až na 1 rok. 15-ročnému mladíkovi policajná hliadka uložila, za jazdu bez prilby, blokovú pokutu.

14-ročný chlapec ešte nie je v zmysle zákona priestupkovo zodpovedný, preto jeho správanie polícia oznámila na príslušný Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny na ďalšie konanie.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Zlatica Antálová