Mladí karatisti v Chorvátsku so štyrmi prvenstvami

Karate
karate Foto: SITA

SAMOBOR 11. januára (WEBNOVINY) – Mladí slovenskí reprezentanti v karate si pod vedením trénerov Petra Baďuru a Rastislava Mráza vybojovali až osem medailových umiestnení (bilancia: 4 – 2 – 2) na medzinárodnom turnaji Grand Prix Croatia, ktorý sa uskutočnil počas uplynulého víkendu (9. – 10. 1.) v chorvátskom Samobore neďaleko Záhrebu. O štyri prvenstvá sa zaslúžili v súbornom cvičení kata kadetka Dorota Balciarová (Nové Zámky) a kadet Roland Bagita (Taiyo Kolárovo), ku ktorým sa v juniorskej kategórii pridali aj Ingrid Suchánková (Európa Trenčín) a Michal Touré (Hanko Senica).

Dve druhé miesta pre SR získali v športovom zápase kumite v kategórii starších juniorov Viktor Viskup (Farmex Nitra, v kategórii do 78 kg) a Júlia Langošová (KK Kretovič Košice, do 60 kg), z tretieho miesta sa tešili tiež medzi staršími juniorkami (do 21 rokov) Ivana Dučová (CMK Banská Bystrica) a Lucia Langošová (KK Kretovič Košice, obe v kategórii nad 60 kg). Z desaťčlennej nominácie slovenských karatistov nevystúpili na stupne pre víťazov iba starší juniori Lukáš Kučerák (CMK Banská Bystrica, do 68 kg) a Gabriel Kaleta (Union Košice, do 78 kg).

Pre slovenských karatistov bol turnaj v Samobore vhodnou prípravou pred blížiacimi sa 37. majstrovstvami Európy juniorov a kadetov (MEJaK) a 2. ME starších juniorov (do 21 rokov), ktoré sa uskutočnia v dňoch 5. – 7. februára 2010 v tureckom Izmire.