Miss Slovensko 2021 Sophia Hrivňáková sa stala najlepšou európskou modelkou v súťaži Miss World

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sophia Hrivňáková, Miss Slovensko 2021
Foto: Archívne, SITA, Alexandra Čunderlíková.
Tento článok pre vás načítala AI.

Miss Slovensko 2021 Sophia Hrivňáková sa stala víťazkou súťaže Top model Competition a získala titul Top Model Europe. Súčasne je jednou zo štyroch najlepších modeliek Top 4 Miss World Top Model.

Informovala o tom PR manažérka projektu Miss Slovensko Silvia Paprancová s tým, že 24-ročná Sophia sa tak stala najlepšou európskou modelkou v súťaži Miss World a jednou zo štyroch kontinentálnych víťaziek súťaže, a to spolu s reprezentantkami Martiniku, Turecka a Botswany, ktoré sa stali víťazkami ďalších kontinentov Ameriky, Afriky a Ázie.

Reprezentuje Slovensko v Indii

Miss World a jeho 71. ročník sa tak pomaly blíži do finále, ktoré sa uskutoční v sobotu 9. marca.

Sophia reprezentuje Slovensko v Indii už dva týždne a zúčastňuje sa na rôznych súťažných, spoločenských či charitatívnych aktivitách. O priebehu súťaže denne informuje na svojich sociálnych sieťach a zapojila sa aj do významnej výzvy na záchranu tigrov.

Obhajuje ochranu tigrov

Súťaž Miss World participuje na multimediálnej výzve so zameraním na kampaň Zachráňme tigra, ktorú zastrešuje minister lesov, kultúrnych záležitostí a rybolovu vlády štátu Maháraštra v Indii,“ spresnili organizátori Miss Slovensko s tým, že kampaň vyvrcholila počas víkendu na festivale v indickej Tadobe 3. marca a 112 delegátiek súťaže Miss World prostredníctvom svojich mediálnych kanálov po celom svete informovali o naliehavej potrebe chrániť tieto zvieratá.

Tigre sú totiž ohrozeným druhom na celom svete, a preto aj slovenská Miss Sophia podporuje celosvetové povedomie o Tadobe a snaží sa obhajovať ochranu tigrov a predchádzať degradácii biotopov, pytliactvu a tiež nezákonnému medzinárodnému obchodu s produktmi z tigrov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Silvia PaprancováSophia Hrivňáková
Firmy a inštitúcie Miss SlovenskoTop Model Competition