Ministerstvo vnútra nakúpilo technické vybavenie za viac ako pol milióna eur, má zrýchliť odbavovanie Ukrajincov na hranici

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Hraničný priechod
Podľa polície v dôsledku ruskej invázie prekročilo spoločnú hranicu Slovenska a Ukrajiny už takmer 205-tisíc osôb. Foto: www.facebook.com/policiaslovakia

Ministerstvo vnútra SR nakúpilo počítačové a komunikačné vybavenie za účelom zabezpečenia slovenskej hranice s Ukrajinou. Ako sa uvádza v zmluve zverejnenej na Centrálnom registri zmlúv, náklady na zabezpečenie 200 notebookov a doplnkového vybavenia predstavujú 232 740 eur aj s DPH.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Rezort takisto zabezpečil monitory (250 kusov), tlačiarne (250 kusov) alebo mobilné telefóny (350 kusov) v celkovej hodnote 366 540 eur aj s DPH.

Ministerstvo pripomína, že Vláda SR vyhlásila od 26. februára mimoriadnu situáciu v súvislosti s vojnovým konfliktom na Ukrajine. Rezort tak bol oprávnený pre zabezpečenie vybavenia namiesto verejného obstarávania použiť priame rokovania s dodávateľmi.

Podľa informácií polície z pondelka (14. marca) prekročilo v dôsledku ruskej invázie spoločnú hranicu Slovenska a Ukrajiny už takmer 205-tisíc osôb.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRVláda SR