Ministerstvo obrany získalo z eurofondov vyše šesť miliónov eur, pomôžu Akadémii ozbrojených síl

Akadémia ozbrojených síl
Akadémia ozbrojených síl získala z eurofondov viac ako šesť miliónov eur. Foto: www.facebook.com

Rezort obrany získal z eurofondov viac ako šesť miliónov eur pre Akadémiu ozbrojených síl generála Milana Rastislava Štefánika v Liptovskom Mikuláši.

Nenávratný finančný príspevok dosahuje výšku 6,38 milióna eur. V tlačovej správe o tom informovala Martina Kovaľ Kakaščíková, hovorkyňa Ministerstva obrany SR (MO SR).

Ministerstvo obrany projekty AOS oceňuje

Akadémiu vo štvrtok osobne navštívil aj minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) a štátny tajomník rezortu Marian Majer. Naď zdôraznil, že rezort obrany prijíma viaceré opatrenia, ktoré smerujú k obnove infraštruktúry a zároveň k ochrane životného prostredia, oceňuje preto projekty AOS, ktoré sa zaoberajú znížením spotreby energie budov vo vlastníctve rezortu.

„Vďaka kvalitne pripraveným projektom pomôžeme akadémii, ľuďom, ktorí v nej pracujú či študujú, životnému prostrediu a v neposlednom rade rozpočtu. Posilnenie odborného tímu ministerstva v oblasti plánovania a manažmentu eurofondov malo zmysel. Toto sú reálne výsledky dobre odvedenej práce,“ pripomenul minister.

Zrekonštruujú tepelnú ochranu budov

Práce financované z eurofondov sa v Liptovskom Mikuláši budú týkať veliteľskej budovy, športovej haly, kultúrneho centra, katedry telesnej výchovy a športu a tiež materských učební.

V rámci projektov sa počíta s rekonštrukciou tepelnej ochrany budov, ako aj vykurovania či osvetlenia, zateplením obvodového a strešného plášťa, výmenou okenných konštrukcií a tiež vybudovaním novej kotolne. Novinkou bude aj osadenie solárnych panelov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav NaďMarian MajerMartina Kovaľ Kakaščíková
Firmy a inštitúcie AOS Akadémia ozbrojených síl generála Milana Rastislava ŠtefánikaMO Ministerstvo obrany SR