Milan Markovič uviedol do života svoju životopisnú publikáciu

Milan markovic krst knihy foto 1 alexander trizuljak.jpg
Foto: Alexander Trizuljak

Večery Milana Markoviča boli povestné vtipom, ale boli i priestorom na zamyslenie. Milan Markovič si nikdy nedával servítku pred ústa, a podobne to dopadlo i v jeho knihe. A aj na stretnutí v jednej z bratislavských kaviarní, pri príležitosti uvedenia jeho knihy do života, bolo veselo.

Na krste privítal i svojich bývalých kolegov z rozhlasu, ale aj spoluautorku Hanu Rychlú, ktorá prišla s námetom na túto knihu. Spovedala Milana, a tak postupne vznikol text, ktorý spolu s fotografiami pokryl 300 strán.

Knihu uviedol do života ten najpovolanejší – MUDr. Igor Bukovský PhD., hlavný iniciátor jej zrodu. Zasvätene sa venoval jej obsahu, originálnej štruktúre aj aktuálnemu ideovému zameraniu a hodnotenie uzavrel slovami (i pantomimicky) „Klobúk dolu“!

Na knihe a jej realizácii spolupracovala redaktorka Oľga Vyhlídalová, korektúry realizovala Katarína Málková a grafické spracovanie padlo na plecia Anny Golianovej. Milan Markovič si knihu vydal sám – koordináciu zveril do rúk Martiny Valachovej.

44 milan markovic zbli zka foto a trizuljak w.jpg
Foto: Alexander Trizuljak

Markovičova kniha Milan Markovič Zblízka zachytáva momenty z jeho života a práce. Kniha je to dvojjazyčná. Československá. Otázky sú kladené po česky a Milanove odpovede odzneli po slovensky.

V knihe si Milan dovolil zaspomínať na časy dávno minulé, ale aj na tie nedávne. V mnohých prípadoch prináša časť osobnej korešpondencie s osobnosťami, ktoré ovplyvnili jeho život.

Mnohí už, žiaľ, nie sú medzi nami. Ale ich posolstvá žijú a ožívajú aj vďaka Milanovým spomienkam.

Sestava 1
Foto: Archví MM

S kým sa v knihe stretnete?

Jan Werich, Laco Chudík, Jiří Suchý, Jiří Císler, Emil Zátopek, Miroslav Zikmund, Miloš Kopecký, Radek Brzobohatý, Miroslav Horníček, Peter Breiner, Viktor Kubal, Karel Gott a mnohí ďalší.

Kniha už je dostupná vo všetkých kníhkupectvách.

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan Markovič