Merkelová adresovala Nemcom svoje posledné posolstvo. Dajte sa zaočkovať, odkázala

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Virus Outbreak Germany
Bývalá nemecká kancelárka Angela Merkelová. Foto: archívne, SITA/AP

Odchádzajúca nemecká kancelárka Angela Merkelová v sobotu pravdepodobne naposledy pred budúcotýždňovým odchodom z úradu vyzvala Nemcov, aby sa dali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

Zákaz vstupu nezaočkovaným

Merkelová sa prihovorila k národu prostredníctvom videoposolstva dva dni po tom, ako regionálni i federálni predstavitelia rozhodli o sérii opatrení, ktoré majú zabrániť šíreniu koronavírusu.

Nezaočkovaní ľudia majú v Nemecku po novom zákaz vstupu do barov, reštaurácií, na rôzne podujatia a do obchodov s výnimkou nevyhnutných, ako sú potraviny či drogérie.

V Nemecku sa začalo nahlas debatovať aj o povinnom očkovaní na celoštátnej úrovni. Údajne by mohlo byť zavedené o niekoľko týždňov, najprv sa však o ňom bude diskutovať v parlamente.

Za nárastom prípadov stoja nezaočkovaní

Plne zaočkovaných proti koronavírusu je približne 68,9 % nemeckej populácie, čo je menej ako stanovený vládny cieľ na úrovni 75 %. Práve nezaočkovaní obyvatelia podľa mnohých expertov spôsobili v ostatných týždňoch prudký nárast prípadov ochorenia COVID-19.

„Je to trpké, pretože sa tomu dalo vyhnúť. Vďaka účinným a bezpečným vakcínam máme kľúč vo vlastných rukách. Dajte sa, prosím, zaočkovať. Bez ohľadu na to, či je to prvé očkovanie alebo posilňovacia dávka. Každé očkovanie pomáha,“ skonštatovala Merkelová.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Angela Merkelová