Matovičovi sa vyhrážal neznámy muž, podľa Mosta-Híd by mal podať trestné oznámenie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Béla Bugár
Sprava: Predseda Most-Híd Béla Bugár a poslanec NR SR za OĽaNO Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 8. mája (WebNoviny.sk) – Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič na brífingu uviedol niekoľko skutočností, ktorých pravdivosť môžu posúdiť jedine orgány činné v trestnom konaní, uvádza sa v stanovisku strany Most-Híd k výrokom Igora Matoviča o tom, že sa mu neznámy muž vyhrážal.

Bugár o vyjadreniach Matoviča

Matovič ako poslanec má podľa koaličnej strany stáť na strane pravdy, podať trestné oznámenie a umožniť tým začatie vyšetrovania. „Tento mandát znamená aj politickú zodpovednosť, ktorá vylučuje kriminalizovanie spoločnosti,“ uvádza sa v stanovisku.

Predseda strany Béla Bugár na margo Matovičovho vyhlásenia, že sa nebude zúčastňovať na zasadnutiach parlamentu skonštatoval, že ide svojský spôsob narábania s poslaneckým mandátom, ktorý určitú nevôľu môže vyvolať práve v radoch opozície.

Matovič zažíva štvanicu

Matovič sa nebude zúčastňovať na zasadnutí parlamentu. Ako povedal v pondelok na brífingu, nechce sa totiž podriaďovať predsedovi Národnej rady SR Andrejovi Dankovi, ktorého označil za psychopata.

Podľa vlastných slov zažíva posledné dva roky štvanicu, ktorá vyvrcholila minulý týždeň, keď sa mu neznámy muž vyhrážal smrťou. Matovič tento incident takisto spája s predsedom parlamentu.

Neznámy muž podľa jeho slov k nemu pristúpil pri prechádzke so psom a povedal mu: „do pondelka máš termín a vypadneš odtiaľ, lebo ti nájdem vlak. My ťa vyhadzovať nebudeme“. Podľa Matoviča to súvisí s jeho poslaneckým mandátom.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Béla BugárIgor Matovič
Firmy a inštitúcie Most-HídNR SR Národná rada Slovenskej republikyOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti