Manželke potajomky pridával do nápojov pervitín. Muža z Bánoviec nad Bebravou obvinili z drogovej trestnej činnosti

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Polícia
Foto: ilustračné, SITA/Robert Tappert
Tento článok pre vás načítala AI.

Vyšetrovateľ polície z Bánoviec nad Bebravou obvinil 26-ročného muža z drogovej trestnej činnosti. Na polícii jeho manželka oznámila podozrenie, že jej manžel potajomky dáva do nápojov drogy.

Sama cítila, že nie je v poriadku, mala rozšírené zreničky, neovládateľné pohyby tela, sucho v ústach. Trpela aj nervozitou a nespavosťou. Žena si preto kúpila multidrogový test na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok, ktorý jej podozrenie potvrdil.

„Polícia muža v zmysle zákona zadržala, pričom u neho zaistila štyri vrecká s obsahom bielej kryštalickej látky. Na základe predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ ide o metamfetamín (pervitín). Zo zaisteného množstva drogy by bolo možné pripraviť minimálne 6 jednotlivých dávok drogy schopných ovplyvniť psychiku užívateľa. Páchateľ sa k podávaniu drog svojej manželke priznal,“ informovala o prípade trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Muž bol obvinený zo zločinu šírenia toxikománie v súbehu s prečinom nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Bol na neho spracovaný podnet na vzatie do väzby, o ktorom v pondelok rozhodne súd.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Katarína Kužmová