Macedónska polícia rozložila veľký zločinecký gang, bol medzi nimi aj policajt

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Drogy, kokaín, pašovanie
Foto: ilustračné, SITA/AP

Polícia v Severnom Macedónsku rozložila veľký zločinecký gang priekupníkov s drogami, zbraňami a strelivom, pričom zatkla deväť osôb vrátane policajta spolupracujúceho s organizovanou skupinou. Informovali o tom v stredu tamojšie úrady.

Hovorca ministerstva vnútra Toni Angelovski uviedol, že zatknutie nasledovalo po raziách v desiatkach domov a na ďalších miestach v dedine Aracinovo neďaleko hlavného mesta Skopje, a v centre mesta Sveti Nikole.

V rámci operácie, ktorú uskutočnili po mesiacoch príprav, policajti zaistili dôkazy vrátane munície do automatických zbraní, náboje rôzneho kalibru, sedem vozidiel a niekoľko mobilných telefónov. Organizovanú skupinu dlhodobo viedli dvaja muži vo veku 54 a 44 rokov.

Počas niekoľkomesačného vyšetrovania bolo zdokumentovaných viac ako 20 prípadov obchodovania s drogami, zbraňami a strelivom a bolo poskytnuté dostatočné množstvo dôkazov potvrdzujúcich ich účasť,“ uviedol Angelovski. Dodal, že skupina bola prepojená s podobným gangom, ktorého 12 členov uväznili v novembri minulého roka.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať