Lukašenko nebojuje len proti vlastným občanom, ale baží aj po konfrontácii s Úniou, myslí si Korčok

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Alexander Lukašenko
Bieloruský prezident Alexander Lukašenko. Foto: archívne, SITA/AP.

Bieloruský režim Alexandra Lukašenka bojuje proti vlastným občanom, ale evidentne chce aj konfrontáciu so susedmi z Európskej únie (EÚ).

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) to povedal počas stredajšieho stretnutia s rezortnými partnermi z východného krídla Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), takzvanej Bukurešťskej deviatky.

Korčok vyjadril podporu Pobaltským krajinám

Stretnutie sa uskutočnilo v estónskej metropole Tallinn. V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Korčok počas rokovaní vyjadril podporu Pobaltským krajinám Estónsku, Lotyšsku a Litve, ktoré sú konfrontované so zvážaním migrantov zo strany Bieloruska na hranice EÚ.

Vykorisťuje migrantov

„Lukašenko tak ukazuje, že nielenže bojuje s vlastnými občanmi, ktorých v tisíckach zatvára do basy len za prejavenie názoru. Neštíti sa ani ohrozovania životov civilných pasažierov, keď nedávno prinútil lietadlo s nimi pristáť v Bielorusku. A neštíti sa ani takej zvrátenej myšlienky, ako je zneužívať migrantov a zarábať na nich, keď si sami musia u neho zaplatiť za dopravu do Európy,“ povedal minister.

Korčok dúfa, že sa čoskoro otvoria oči aj tým, ktorí Lukašenkov režim na Slovensku podporujú a oslavujú a jeho samého kritizujú, keď sa zastáva Bielorusov túžiacich po slobode.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alexander LukašenkoIvan Korčok
Firmy a inštitúcie Európska úniaMZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR