Lístok na hokejový Slovan by mohol byť opäť lístkom na MHD

Slepec
Až 70 percent bratislavských vodičov MHD ignoruje nevidiacich a slabozrakých na zastávkach. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 23. mája (WEBNOVINY) – Fanúšikovia hokeja zrejme budú môcť na domáce zápasy klubu HC Slovan cestovať v mestskej hromadnej doprave na platnú hokejovú vstupenku.

Predstavitelia hlavného mesta a Dopravného podniku Bratislava spoločne rokovali s hokejovým klubom o tejto možnosti. „Táto myšlienka je reálna a je na dobrej ceste,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca Bratislavy Stanislav Ščepán.

Lístok na hokejový zápas by ako lístok na MHD mohol fungovať už v nasledujúcej hokejovej sezóne, od septembra 2013, doplnil marketingový riaditeľ HC Slovan Bratislava a.s. Milan Vajda. O definitívnej podobe dohody však bude mesto, dopravca a klub ešte informovať.

Cestovanie bratislavskou verejnou dopravou na platné hokejové vstupenky nie je novinkou. Fanúšikovia mohli takúto možnosť využiť ešte v sezóne 2009/2010 a 2010/2011 na extraligové zápasy. Dopravný podnik Bratislava to však v roku 2011 zastavil pre nepriaznivú finančnú situáciu.

Podľa vedúcej odboru marketingu a komunikácie Dopravného podniku Bratislava Zuzany Vachovej je však na tom dopravca v súčasnosti finančne lepšie, a teda by sa mohli k tejto tradícii vrátiť. „Fungovať by to malo tak, že Slovan by refundoval čiastočné náklady Dopravného podniku,“ doplnil Ščepán.

Ako uviedol Vajda, na vykrývanie straty podniku už vyčlenili balík peňazí, výšku sumy však nechcel zverejniť. „Takýmto krokom by sme chceli odľahčiť dopravu v lokalite a zároveň prilákať fanúšikov,“ dodal marketingový riaditeľ Slovana.

Hokejová vstupenka by v ďalšej sezóne mohla fungovať ako lístok na bratislavskú MHD vždy dve hodiny pred domácim zápasom HC Slovan v KHL, na ktorý si fanúšik vstupenku kúpil, aj dve hodiny po ňom, resp. na posledný denný spoj. Na nočné spoje platiť nebude.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie HC Slovan Bratislava