Na Kamčatke sa stratilo lietadlo s desiatkami ľudí na palube, jeho vrak objavili na pobreží mora

Antonov An 26, lietadlo,
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
  • aktualizované 6. júla 13:09

Ruské úrady oznámili nález vraku lietadla, ktoré zmizlo na Ďalekom východe. Stroj Antonov An-26 letel z mesta Petropavlovsk-Kamčatskij do mesta Palana. Jeho vrak lokalizovali päť kilometrov od letiska. Kamčatský guvernér Vladimir Solodov v tlačovej agentúre Interfax povedal, že trup lietadla našli na pobreží Ochotského mora, ďalšie časti vo vode.

Na palube bolo 22 pasažierov a šesť členov posádky. Podľa informácií ruských médií haváriu nikto neprežil. Lietadlo sa chystalo na pristávanie, keď s ním zhruba desať kilometrov od letiska v Palane stratili kontakt a zmizlo z radaru. Podľa kamčatskej vlády v ňom cestovala šéfka samosprávy v Palane Olga Mochirevová.

Stroj patrí Kamčatskej leteckej spoločnosti a podľa tlačovej agentúry Tass bol v prevádzke od roku 1982. Riaditeľ spoločnosti Alexej Chabarov pre tlačovú agentúru Interfax uviedol, že lietadlo bolo z technického hľadiska v poriadku.

V roku 2012 havarovalo lietadlo Antonov An-28 Kamčatskej leteckej spoločnosti, ktoré tiež letelo na trase Petropavlovsk-Kamčatskij – Palana, do hory. Na palube bolo 14 ľudí, z ktorých 10 zomrelo. Obaja piloti, ktorí nehodu neprežili, mali podľa Tass alkohol v krvi.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom