Kresťanskí demokrati si volili vedenie, predsedom zostáva župan Majerský

Milan Majerský
Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský. Foto: archívne, SITA/Viktor Zamborský
  • aktualizované 18. júna 14:46

Lídrom Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) bude počas nasledujúcich dvoch rokov prešovský župan Milan Majerský. Podpredsedami hnutia zostáva Marián Čaučík, Igor Janckulík a Tomáš Merašický.

Ďalšími členmi predsedníctva KDH budú novozvolený ekonomický expert KDH Jozef Hajko a šestica staronových členov Martina Holečková, Monika Kolejáková, Jozef Mikuš, Marek Šmid, Martin Šmilňák a Milan Kabina.  O rozhodnutí celoslovenského snemu KDH v Košiciach informovala hovorkyňa KDH Lenka Halamová v tlačovej správe.

„Hnutie má za sebou úspešnú dvojročnú cestu, keď sa v zložitých podmienkach mimoparlamentnej strany a počas pandémie dokázalo otriasť po neúspechu v národných voľbách a vďaka rastúcej dôvere ľudí dlhodobo stúpa. Sme späť a dnes odhodlaní ísť do ťažkých zápasov v prospech ľudí na Slovensku,“ uviedol Majerský, podľa ktorého je hnutie pripravené zúročiť 32-ročnú skúsenosť a vrátiť do spoločnosti zodpovednosť, odbornosť, systémovosť a politickú kultúru.

„KDH je a vždy bude serióznym politickým hnutím, ktoré prináša konkrétne riešenia pre ľudí. Sme predvídateľnou a rozvážnou alternatívou voči vláde chaosu, hádok a experimentov, ale tiež voči rozkrádaniu, korupcii a extrémizmu,“ dodal Majerský.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor JanckulíkJozef HajkoJozef MikušLenka HalamováMarek ŠmidMarián ČaučíkMartin ŠmilňákMartina HolečkováMilan KabinaMilan MajerskýMonika KolejákováTomáš Merašický
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutie