Kováčiková mala rúško a v budove bola minimálne, generálna prokuratúra bráni prvú námestníčku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viera Kováčiková
Prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková. Foto: SITA, Branislav Bibel

Prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková nemala a ani nemá žiadne príznaky ochorenia COVID-19. Ako sa ďalej uvádza v stanovisku Generálnej prokuratúry SR (GP SR), po absolvovaní antigénového testu, ktorý bol pozitívny, prvá námestníčka vzhľadom na to, že vedela, že pôjde do karantény, bezodkladne oznámila výsledok testovania v kancelárii GP SR za účelom odovzdania agendy, pričom do tejto kancelárie nevstúpila.

S nikým neprišla do styku

O prítomnosti Kováčikovej na prokuratúre napriek pozitívnemu testu informoval v utorok 3. novembra Denník N.

Kováčiková podľa stanoviska v priestoroch generálnej prokuratúry s nikým už do styku na neprišla, veci rozdelila a ponechala s odkazom na pracovnom stole.

„Okrem svojej kancelárie sa po budove nepohybovala, mala na tvári rúško, bola v budove minimálny nevyhnutný čas a z budovy odišla,” uviedla hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

Osoby z kancelárie pretestovali

Hovorkyňa tiež pripomenula, že všetky osoby, ktoré pred testovaním boli v úzkom kontakte s prvou námestníčkou, boli opakovane pretestované s negatívnym výsledkom a to antigénovým a aj opakovaným PCR testom.

„U všetkých osôb z kancelárie generálneho prokurátora sa ochorenie nepreukázalo – mali negatívne testy,” zdôraznila Tökölyová.

Dodala, že na GP SR bola pozitívne testovaná osoba z iného organizačného útvaru, ktorá mala príznaky ochorenia v minulom týždni, s ktorou bola prvá námestníčka v pracovnom kontakte, pričom pôvodca nákazy nie je známy.

Viac o téme: Koronavírus

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Viera Kováčiková
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SR