Kotleba kritizuje Kisku za ignoráciu legálne zvolenej strany

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Marian Kotleba
Predseda BBSK Marian Kotleba počas TB na tému: vyjadrenia prezidenta SR k výsledkom parlamentných volieb na Úrad BBSK v Banskej Bystrici. Banská Bystrica, 8. marec 2016. Foto: SITA/Peter Rusko

BANSKÁ BYSTRICA 8. marca (WebNoviny.sk) – Do volieb do Národnej rady SR sa Kotlebova Ľudová strana Naše Slovensko prihlásila preto, lebo na základe výsledkov dosiahnutých v Banskobystrickom kraji usúdili, že najhlavnejšie problémy občanov sa ani pri najlepšej vôli nedajú riešiť z pozície predsedu kraja, povedal na úvod tlačovej besedy v Banskej Bystrici Marian Kotleba.

Obrazom: Prezident Kiska prijal lídrov strán, Kotlebovi dal košom

Uviedol, že stretnutie s novinármi zorganizoval ako reakciu na vyhlásenia prezidenta o tom, koho pozve a koho nie na povolebné rozhovory. Pripomenul, že ich strane dalo svoj hlas vyše 200-tisíc občanov a prezidentovi to nestálo ani za to, aby bol ochotný sadnúť si s lídrom ľudovej strany za spoločný stôl.

Obrazom: Úspech Kotlebu vyhnal do ulíc stovky ľudí

Kiska podľa Kotlebu zabudol na to, že aj jeho zvolenie bolo protestným hlasom

Podľa Kotlebu týmto počínaním prezident zlikvidoval posledné zvyšky úcty k prezidentskej funkcii, ktorú občania na Slovensku ešte mali. „Mrzí ma to aj z toho dôvodu, že pán prezident sám seba viackrát deklaroval ako prvok stability, ktorý chce spájať a nie rozdeľovať, ako človeka, ktorý vyznáva demokratické hodnoty, pričom však, keď príde na lámanie chleba, sám tieto demokratické hodnoty absolútne popiera svojím správaním,“ pokračoval líder Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS).

Obrazom: Parlamentné voľby 2016

Andrej Kiska podľa Kotlebu zabudol na to, že aj jeho zvolenie bolo protestným hlasom. V prvom kole ho volilo vyše 450-tisíc ľudí, čo tiež nebola celá republika, a vtedy nikto neoznačoval jeho voličov za takých alebo onakých. „Verím, že to bolo nejaké unáhlené gesto spôsobené tou atmosférou, ktorá sa po voľbách vytvorila, a že pán prezident možno prehodnotí svoje rozhodnutie a začne sa správať ako štandardný, demokraticky zvolený prezident demokratickej krajiny k demokraticky zvolenému predsedovi parlamentnej strany,“ uzavrel svoje vystúpenie Kotleba.

V prípade predčasných volieb očakáva Kotleba ešte väčšiu podporu

Zvolený nominant ĽSNS do parlamentu a riaditeľ Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja Milan Uhrík označil počínanie Andreja Kisku ako facku demokracii a vyslovil pochybnosti, či je skutočne prezidentom všetkých Slovákov, ako to deklaruje.

Ako uviedol, v prípade predčasných volieb počítajú s ešte väčšou podporou voličov, pretože už majú skúsenosti s prípravou predvolebnej kampane, ktoré doteraz nemali. Pripravujú aj vytvorenie stáleho sídlo strany, a to v Banskej Bystrici. Povedal, že ľudia ich volili s ohľadom na budúcnosť. Nepovažujú sa za extrémistov a tzv. slovenský štát je pre nich symbolom prvého štátneho tvaru Slovákov, odhliadnuc od toho, že vznikol vo vojnovom

Na utorňajšiu tlačovú besedu Mariana Kotlebu boli pozvaní len zástupcovia vybraných médií. Novinári TA3, televízie JOJ, Denníka N a ďalších médií ostali za dverami.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej KiskaMarian KotlebaMilan Uhrík
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko