Fico má jasnú predstavu o vláde, osloví tieto tri strany

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Fico
Foto: SITA/Vladimir Tepecs

BRUSEL/BRATISLAVA 8. marca (WebNoviny.sk) – Predseda Smeru-SD Robert Fico osloví so snahou vytvoriť novú vládu predstaviteľov Slovenskej národnej strany (SNS), Mostu-Híd a Siete. Informoval o tom v utorok členov užšieho vedenia strany.

Fico v stredu dostane poverenie na zostavenie vlády od prezidenta SR Andreja Kisku ako víťaz volieb. Predseda Siete Radoslav Procházka a predseda Mostu-Híd Béla Bugár však v pondelok povedali, že so Smerom rokovať nebudú a ich prioritou je pravicová vláda. Neformálne rozhovory o jej zostavení už začal predseda SaS Richard Sulík..

Slovensko podľa premiéra Roberta Fica potrebuje v najbližších mesiacoch predovšetkým zmysluplnú a stabilnú vládu. „Nebudem komentovať to, čo sme videli za posledné hodiny. Boli páni päť minút spolu a šesťkrát sa pohádali. Neviem, či si Slovensko môže dovoliť taký luxus,“ reagoval na pondelňajšie rokovania a vyhlásenia ostatných strán. „Predstavte si, že by sa každý tak správal, ako sa dnes správajú niektorí politici na Slovensku. Jedno vyhlásenie za druhým, klebety, teoretické úvahy,“ povedal .

„Ja mám v hlave úplne jasno. Poviem pánovi prezidentovi moju jasnú víziu, a hneď potom, čo odídem od pána prezidenta, svoj postoj predstavím, vrátane časového harmonogramu a všetkého, čo s tým súvisí,“ informoval Fico a taktiež odmietol hodnotiť rozhodnutie voličov. „Rešpektujem aj rozhodnutie voliča, ktorý mohol povedať „Nech je sranda! Zvolím tohto, aspoň sa budem mať na čo pozerať v televízii“,“ uviedol premiér.

Obrazom: Parlamentné voľby 2016

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Béla BugárRadoslav ProcházkaRobert Fico