Komisia sa rozhodla prešetriť TikTok vo veci šírenia nevhodného obsahu pre deti. Europoslankyňa Lexmann ocenila tento krok

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Miriam Lexmann
Europoslankyňa Miriam Lexmann. Foto: SITA/Branislav Bibel
Tento článok pre vás načítala AI.

Europoslankyňa za Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) Miriam Lexmann oceňuje, že Európska komisia začala konanie voči čínskej aplikácii TikTok.

Dôležitosť bezpečnosti detí na internete

Bezpečnosť detí na internete pokladá za zásadnú otázku, preto víta, že sa Európska komisia rozhodla riadne prešetriť správanie sa TikToku v oblasti šírenia nelegálneho obsahu, ochrany maloletých a transparentnosti reklamy. Nová európska legislatíva pre digitálne služby ukladá online platformám zvýšenú zodpovednosť.

„Bezpečnosti občanov na internete sa dlhodobo venujem a už v apríli 2023 som vyzvala Komisiu a Radu, aby EÚ stanovila jednotný a spoločný postup v oblasti hodnotenia rizík a pravidiel transparentnosti tejto sociálnej siete,“ pripomenula Lexmann.

Viaceré úrady už zakázali TikTok

Zároveň poukázala na to, že viaceré úrady a inštitúcie západných krajín už pristúpili k zákazu používania tejto čínskej sociálnej siete štátnymi predstaviteľmi pre jej vysoké bezpečnostné riziko.

„Ak je čínska aplikácia TikTok uznaná ako hrozba pre naše inštitúcie, potom je hrozbou aj pre naše demokratické spoločnosti, a teda aj pre našich občanov,“ skonštatovala Lexmann.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Miriam Lexmann
Firmy a inštitúcie EK Európska komisiaKDH Kresťanskodemokratické hnutieTikTok