Komisia potrebuje na preskúmanie Dankovej „rigorózky“ čas, dekan UMB pozná meno oponenta

NR SR: Návrh vyslovenia nedôvery Jánovi Richterovi
Zľava: Predseda NR SR a strany SNS Andrej Danko a minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter počas rokovania 20. schôdze Národnej rady SR. Program: poslanecký návrh na vyslovenie nedôvery členovi vlády SR Jánovi Richterovi, poverenému riadením Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Bratislava, 7. september 2017. Foto: SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 15. novembra (WebNoviny.sk) – Komisia, ktorá bude skúmať aj rigoróznu prácu predsedu Národnej rady SR Andreja Danka, potrebuje dostatočný čas na kvalitnú analýzu. Uviedol to vo štvrtok  po stretnutí s prezidentom Andrejom Kiskom dekan Právnickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici Michal Turošík.

Tiež doplnil, že pozná meno oponenta konkrétnej rigoróznej práce, no nechcel jeho meno bližšie konkretizovať. Na otázku, čo nastane v prípade, že sa potvrdia medializované informácie o tom, že Dankova práca je plagiátom, nechcel odpovedať, pretože podľa jeho slov nie je potrebné predbiehať udalosti.

„Musíme počkať na závery komisie, ktorá potrebuje dostatočný čas na to, aby všetky skúmané záležitosti kvalitne zhodnotila,“ uviedol Turošík.

Andrej Danko čelí podozreniu z plagiátorstva potom, ako vo štvrtok spravodajský portál Denníka N uviedol, že jeho rigorózna práca z roku 2000 bola opísaná. Predseda parlamentu nechcel na tieto tvrdenia reagovať, chce počkať až dovtedy, keď budú známe výsledky vyšetrovacej komisie, ktorú zriadila Univerzita Mateja Bela.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Danko
Firmy a inštitúcie UMB Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici