Kližan plánuje ukončiť svoju tenisovú kariéru, odohrať chce ešte Wimbledon a turnaj v Bratislave

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Martin Kližan
Slovenský tenista Martin Kližan. Foto: archívne, SITA/ Alexandra Čunderlíková.

Nadchádzajúci challengerový tenisový turnaj Kooperativa Bratislava Open 2021 (7.júna – 13. júna.) bude pre slovenského tenistu Martina Kližana jeden z posledných v jeho úspešnej kariére.

Kližan hlavnému organizátorovi Branislavovi Stankovičovi oznámil, že bratislavské podujatie by malo byť jeho posledné na antuke, neskôr sa ešte chce predstaviť v kvalifikácii na wimbledonskej tráve. Tridsaťjedenročnému Kližanovi sa momentálne herne ani výsledkovo nedarí.

Svoje rozhodnutie možno prehodnotí

V rebríčku ATP v dvojhre mu patrí 176. priečka, najvyššie bol dvadsiaty štvrtý v roku 2015. „Martin sa tak rozhodol na základe svojich súčasných výsledkov a pocitov. Rád by sa na našom turnaji rozlúčil s kariérou profesionálneho tenistu na slovenskej pôde,“ prezradil Branislav Stankovič na utorkovej tlačovej konferencii v Bratislave.

„Možno svoje rozhodnutie ešte prehodnotí, keď sa mu bude v Bratislave dariť,“ podotkol Kližanov krajan a dlhoročný kolega z daviscupovej reprezentácie Norbert Gombos.

Koho uvidíme na antuke?

Turnaj challengerovej série ATP v Bratislava sa uskutoční po ročnej „koronavírusovej“ prestávke, titul z roku 2019 bude obhajovať práve Norbert Gombos. Daviscupový reprezentant so súčasným renkingom 81 zrejme bude najvyššie nasadeným hráčom.

Okrem Andreja Martina by sa na antukových dvorcoch TK Slovan Bratislava mala zísť kompletná slovenská mužská špička vrátane Jozefa Kovalíka a Filipa Horanského a Lukáša Lacka. Pre Lukáša Kleina a Alexa Molčana plus 18-ročného Miloša Karola z NTC majú organizátori pripravené voľné karty.

V hlavnej súťaži cez 30 hráčov

„Dobre sa tu cítim, teším sa na turnaj a obhajobu titulu. Som rád, že do areálu zavítajú aj diváci, aby nás povzbudili. V čase turnaja som mohol byť ešte na Roland Garros v Paríži. Nepriali mi však okolnosti,“ uviedol Norbert Gombos.

„Turnaj sme dávali do termínovej listiny už koncom minulého roka. A to z jednoduchých dôvodov. Chceli sme zachovať kontinuitu – konalo sa už 17 ročníkov. Dohodli sme sa na tom aj s dlhoročnými partnermi, ktorý nás stabilne podporujú. Turnaje sa hrajú v Európe, aj po celom svete, či už s divákmi alebo bez. V hlavnej súťaži bude 32 hráčov, 16 hráčov zabojuje v kvalifikácii dvojhry a 16 párov si zahrá vo štvorhre,“ skonštatoval Branislav Stankovič.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alex MolčanAndrej MartinBranislav StankovičFilip HoranskyJozef KovalíkLukáš KleinLukáš LackoMartin KližanNorbert Gombos
Firmy a inštitúcie KooperativaRoland Garros