Ministerstvo zahraničných vecí pripomenulo, že Slovensko opakovanie žiadalo Ukrajinu o možnosť toto miesto navštíviť, aby mohlo byť súčinné pri prípadnej oprave.
Petíciu za zlepšenie mestskej hromadnej dopravy v Banskej Bystrici podpísalo už viac ako 1300 obyvateľov mesta a podľa iniciatívy sa cestujúci často stretávajú s praktickými problémami pri každodennom využívaní MHD.
Financie poputujú na rekonštrukcie ciest a mostov, obnovu kultúrnych pamiatok, rozvoj cyklotrás, športovej infraštruktúry a modernizáciu verejných priestorov.