Kansas City túži po päťdesiatich rokoch vyhrať Super Bowl, proti bude defenzíva San Francisca

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Trofej Vincea Lombardiho, Super Bowl
Trofej Vincea Lombardiho získajú Kansas City Chiefs alebo San Francisco 49ers. Foto: ilustračné, SITA/AP

Už túto nedeľu sa v zámorskej lige amerického futbalu NFL uskutoční v poradí LIV. Super Bowl. Po desiatich rokoch túto mimoriadne sledovanú športovú udalosť hostí Hard Rock Stadium v Miami, pričom protagonistami súboja o trofej Vincea Lombardiho budú hráči tímov San Francisco 49ers a Kansas City Chiefs.

Kansas predviedol v tohtoročnom play-off už dva pozoruhodné obraty. V úvodnom kole zdolal Houston 51:31 napriek tomu, že prehrával už 0:24. Dobre nezačal ani konferenčné finále proti Tennessee, prehrával desaťbodovým rozdielom, ale zápas dokázal otočiť vo svoj prospech.

Motivácia nechýba

San Francisco prešlo do Super Bowlu o niečo jednoduchšie a v zápasoch play-off zdolalo Minnesotu 27:10 a následne aj Green Bay 37:20.

Vo všeobecnosti sa očakáva súboj ofenzívy Chiefs proti výbornej defenzíve 49ers. „Majú jednu z najlepších obranných formácii v súťaží, čo bude pre nás veľká výzva. Musíme odohrať zápas na vysokej úrovni a nerobiť chyby. Toto je miesto, kde chcete byť už pred začiatkom sezóny a musím vzdať hold chlapcom okolo mňa. Na začiatku mojej kariéry som sa dostal do skvelej situácie a snažím sa využiť každý jeden deň,“ povedal pre web NFL quarterback Kansasu City Patrick Mahomes.

Ten sa vo veku 24 rokov môže stať druhým najmladším začínajúcim quarterbackom s víťazstvom v Super Bowle.

O motiváciu majú postarané aj hráči San Francisca. Na konto si môžu pripísať šiesty triumf v Super Bowle, čím by vyrovnali rekord New England Patriots a Pittsburghu Steelers. Kým Kansas City čaká trofej Vincea Lombardiho 50 rokov, tímu z Kalifornie je bez nej presne o polovicu času kratšie.

Udalosť roka v USA

Ukončiť čakanie sa bude snažiť quarterback Jimmy Garoppolo, ktorému bude držať palce aj ikona tohto športu. „Snažím sa byť sám sebou a robiť veci, ktoré su pre mňa prirodzené. Niečo som sa snažil naučiť aj od Toma Bradyho, ktorý mi poslal správu a zaželal veľa šťastia,“ povedal Garoppolo.

Super Bowl je za „veľkou mlákou“ nielen športovou, ale aj spoločenskou udalosťou roka. Tentokrát bude mať tú česť zaspievať štátnu hymnu USA speváčka Demi Lovato a o polčasovú šou sa postarajú Jennifer Lopez a Shakira.

Podľa zámorských médii činí priemer všetkých zakúpených vstupeniek sumu 10 385 amerických dolárov, čo je najvyšší údaj v histórii tejto udalosti.

Zaujímavosťou je, že 30-sekundový reklamný spot vyjde propagujúcu firmu či spoločnosť na 5,6 milióna USD. Hlavným rozhodcom zápasu bude Bill Vinovich.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Demi LovatoJennifer LopezJimmy GaroppoloPatrick MahomesShakiraTom Brady
Firmy a inštitúcie Kansas City ChiefsSan Francisco 49ers