Kanadské kluby dostali od vlády zelenú, začiatok predsezónnych kempov NHL sa môže začať

Christián Jaroš, NHL, Ottawa Senators
Obranca Christián Jaroš v drese tímu Ottawa Senators.

Kanadská vláda dala zelenú všetkým klubom z tejto krajiny na začiatok predsezónnych kempov v zámorskej hokejovej NHL. Udelila tiež výnimku pre hráčov aj členov realizačných tímov, ktorí pri príchode do Kanady nemusia podstúpiť povinnú 14-dňovú karanténu.

Tréningový kemp už začal tím Ottawa Senators, ostatné organizácie sa k nemu pridajú počas prvého tohtoročného víkendu alebo v pondelok 4. januára.

Kanadské kluby potrebujú súhlas od vlády

Všetky kanadské kluby hokejovej profligy však stále nemajú súhlas na to, aby svoje domáce súboje v základnej časti, ktorá sa začne 13. januára, mohli absolvovať vo svojich arénach.

Sedem kanadských účastníkov NHL sa predstaví v Severnej divízii a hrať budú len medzi sebou nielen v základnej časti, ale aj v dvoch kolách play-off. Nebudú tak musieť prekračovať kanadsko-americké hranice.

Päť mužstiev čaká na písomný súhlas

Spomenutý súhlas už od lokálnej vlády v provincii Alberta dostali Edmonton Oilers a Calgary Flames. Musia však dodržiavať prísny protokol vedenia profiligy.

Aj ostatné mužstvá (Montreal Canadiens, Toronto Maple Leafs, Ottawa Senators, Winnipeg Jets a Vancouver Canucks) by mali dostať taký súhlas, podľa zástupcu komisára NHL Billa Dalyho už existuje o tom ústna dohoda a v najbližších dňoch by mala byť spečatená aj písomne.

Práve Kanada bola dejiskom vyraďovacej časti NHL výrazne poznačenej pandémiou koronavírusu. Hralo sa v halách v Toronte a Edmontone, všetko sa dialo v uzavretom prostredí – v tzv. bublinách.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bill Daly
Firmy a inštitúcie Calgary FlamesEdmonton OilersMontreal CanadiensOttawa SenatorsToronto Maple LeafsVancouver CanucksWinnipeg Jets