Juh a Západ Slovenska potrápi poľadovica, meteorológovia vydali výstrahy

Poľadovica, šmykľavá cesta, zima,
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Meteorológovia na sobotu večer vydali výstrahu prvého stupňa pred poľadovicou pre okresy na západnom Slovensku. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informoval na svojej webovej stránke. Výstraha platí od 21:00 do 9:00 nasledujúceho dňa.

Ide o okresy Skalica, Senica, Malacky, Pezinok, Trnava, Senec, Bratislava, Dunajská Streda, Galanta, Šaľa, Nové Zámky a Komárno.

Výstrahu pred poľadovicou vydal SHMÚ aj na nedeľu 5. decembra od 21:00 do 9:00 nasledujúceho dňa. Ide o okresy na juhu a východe Slovenska. Výstraha platí pre okresy Svidník, Stropkov, Medzilaborce, Snina, Humenné, Vranov nad Topľou, Prešov, Sobrance, Michalovce, Trebišov, Košice a Košice okolie.

Tiež Rožňava, Revúca, Rimavská Sobota, Poltár, Lučenec, Veľký Krtíš, Krupina a Levice. Poľadovicu môžu očakávať aj okresy Zlaté Moravce, Topoľčany, Nové Mesto nad Váhom, Myjava, Piešťany, Hlohovec, Nitra, Nové Zámky aj Komárno. Výstraha bude platná aj pre okresy Skalica, Senica, Malacky, Pezinok, Trnava, Senec, Bratislava, Dunajská Streda, Galanta a Šaľa.

SHMU, výstrahy
SHMÚ vydal výstrahy pred poľadovicou. Foto: www.shmu.sk
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav